ARCHIV MUBPH.CZ

Prezentace na adrese www.mubph.cz slouží jako archiv a není od 31.12. 2016 aktualizována.

Aktuální prezentace Městského úřadu v Bystřici pod Hostýnem najdete na adrese www.bystriceph.czBystřická Letní alternativa volume III.

Hudební festival Letní alternativa se stal v Bystřici pod Hostýnem již zažitým bodem kulturního kalendáře. Letos se uskuteční v sobotu  25. srpna na nádvoří zámku v Bystřici pod Hostýnem. 
„Na letošní, v pořadí třetí Letní alternativu jsme vybrali opět směs různých hudebních stylů. Jako hlavní hvězda večera vystoupí legenda Tony Ducháček s kapelou Garage,“ sdělil jeden z dramaturgů večera Tomáš Hradil.
Rockový večer otevřou vsetínští Criminal colection, zástupci melodického punkrocku tzv. americké školy. „Kapela, která má přes svůj mladý věk již pěkně našlápnuto, je považována za špičku tohoto stylu nejen v Česku,“ přibližuje Martin Táborský, druhý dramaturg festivalu, a dodává, že důkazem je velice silná fanouškovská základna kapely a také fakt, že CC byli letos pozváni na dva renomované festivaly v Kanadě. „Je to jasný důkaz, že i ve třech lidech se dá dělat kvalitní muzika,“ doplňuje Táborský.
Dalšími vystupujícími budou pražští Dirty blondes, v současnosti jedna z nejpopulárnějších kapel hrající energický punkrock a rock'n'roll. „Jejich koncerty jsou nabité především díky zpěvačce Beego, která se nedá nazvat jinak než živel. To, co stihli Dirty blondes za dva roky, trvá jiným kapelám let deset. Kdo neviděl, neuvěří,“ přibližuje Hradil kapelu, která je na české punkrockové scéně ceněna čím dál více a na podzim vyráží na evropské turné.
Pražská Garage s neodmyslitelným lídrem Tonym Ducháčkem se na scéně zjevila již v osmdesátých letech. Spolupráce s Mejlou Hlavsou, členem The Plastic People of The Universe, později Půlnoci, přinesla nesmrtelné hity jako Muchomůrky nebo Voči. „Underground i alternativa jsou neodmyslitelnými součástmi české muziky. Garage jsou stará, ale prověřená volba. A navíc mají teď velmi dobré období, jejich koncerty jsou našláplé a to k našem festivalu patří,“ nastiňuje hvězdy večera dramaturg Táborský.
Večer uzavřou před plameny fireshow španělsky zpívající „energetici“ Los Perdidos, mariachis z Holešova, kteří se již stali stálicí festivalu.
„Jdeme do třetího letního ročníku. Fanouškovsky populární Alternativu, která se konala v jarních měsících, jsme kvůli technickým problémům museli prozatím bohužel zrušit. Snad se k ní ještě vrátíme, aby se toho v Bystřici dělo více. Jsme rádi, že představitelé města podporují i tuto menšinovou, nicméně velmi zásadní tvář současné kultury,“ uzavírá pozvánku na festival promotér Tomáš Hradil.
Festivalový program začíná v 19 hodin.


Design By Macik