Archiv Zpravodaje

Prezentace na adrese www.mubph.cz slouží jako archiv a není od 31.12. 2016 aktualizována.

Aktuální prezentace Městského úřadu v Bystřici pod Hostýnem najdete na adrese www.bystriceph.czKnižní novinky v městské knihovně

Beletrie

Amis, K.: Konečná. Společenská satira, příběh, v němž spolu pod jednou střechou žijí lidé, kteří by za běžných podmínek vzájemný kontakt v žádném případě nevyhledávali.
Coelho, P.: Rukopis nalezený v Akkonu. Děj se odehrává v předvečer útoku křižáků na Jeruzalém. Mísí fikci, historická fakta a mytické příběhy.
Hakl, E.: Skutečná událost. Román o tom, co vzejde z jednoho obyčejného rande, jednoho obyčejného přátelství, jedné obyčejné exekuce a z obyčejné touhy po pomstě.
Hoffmannová, V.: Odsouzený. Skutečný příběh o tom, že drogy neničí pouze narkomana.
Holcová, M.: Přezrálé broskve. Kniha je studií celoživotního nepřátelství dvou žen, spolužaček z gymnázia i ze žurnalistiky, které však spolu od začátku nechtěly mít nic společného.
Obermannová, I.: Panoptikum české. Volné pokračování Tajné knihy, na rozdíl od ní však nevypráví o lásce. Jde o jakési zápisy o skandálu, který se kolem Tajné knihy strhl.

Naučná literatura

Arutunyan, A.: Mystérium Putin. Vysoce aktuální a provokativní kniha se zabývá sociálními, ekonomickými a psychologickými faktory, které umožnily Putinovi, aby se stal tím, kým je.
Bittnerová, M.: Spisovatelky a Erós. Autorka v krátkých statích vystihuje životní příběhy dvanácti pokrokových českých žen, spisovatelek a hereček, žijících v 19. století.
Honzák, R.: Jak přežít léčení. Veselé čtení o bolestech. Známý psychiatr se na toto téma pokusil podívat s nadhledem vyplývajícím ze skutečně dlouholeté praxe a se sobě vlastním humorem.
Olejárová, M.: Psoriáza a psoriatická artritida. Knížka si klade za cíl poskytnout čtenáři dostatek informací o nemoci, jejím původu, projevech i možnostech léčby.
Příprava na státní maturitu: Angličtina. Literatura. Matematika. Zeměpis. Přehled středoškolského učiva a taktické rady, jak se připravit, abyste u zkoušky obstáli.
Šíp, K.: Bavič. Karel Šíp představuje autobiografické zpracování toho, co si ze svého dosavadního života pamatuje a co považuje za důležité.
Tombak, M.: Je možné žít 150 let? Kniha umožňuje samostatnou a nezávislou léčbu doma, s využitím přírodních, lehce dostupných složek, bez chemického arsenálu.
Weidinger, H.: Myslivecká střelba. Typy triky pro lepší trefu. V knize jsou informace o hlavních, pažbě, spouštích, puškohledech, způsobech loveckého zalícení, o střelbě na různé vzdálenosti, o střelivu, balistice a všem dalším, co by měl myslivec znát.
Zídek, P.: Po boku. Kniha historika a novináře popisuje osudy i soukromý život 33 manželek českých a československých premiérů od roku 1918 po současnost.

Knihy pro děti

Emereson, K.: Oliver Nocturno – Věčná hrobka. Fantasy příběh s detektivními a hororovými prvky přináší čtenáři dobrodružství a záhady.
Hergé: Dobrodružství Jo, Zefky a Žoko. Další skvělý komiks od Hergého, ve kterém najdou čtenáři napínavé dobrodružství sourozenců Jo, Zefky a jejich opičky Žoko.
Jansson, T.: Čarovná zima. Knížka líčí příhody malého mumina, který jako první skřítek svého rodu pronikne v zimě na povrch země a dočká se tu šťastně nového jara.
Kovaříková, Z.: Za zvířátky k vodě. Barevně ilustrované pohádky, v nichž děti poznají živočichy žijící ve vodě i kolem ní.
Kšajtová, M.: Panenka a auťáci. Deset příběhů, v nichž vystupuje panenka, která umí čarovat a dokáže otočit události správným směrem.
Lamková, H.: Inspektor Fousek na stopě. Třináct minidetektivek napsaných podle úspěšného stejnojmenného večerníčku.
Železnice: Kniha pro děti od tří let plná vlaků a vláčků, nádraží a informací o nich.

Další knižní novinky a fond knihovny najdete na adrese www.knihbph.cz  

JaRo

Od 1. března 2013 dochází ke změně telefonního čísla Městské knihovny Bystřice pod Hostýnem. Nové telefonní číslo je 573 501 977.Design By Macik