ARCHIV MUBPH.CZ

Prezentace na adrese www.mubph.cz slouží jako archiv a není od 31.12. 2016 aktualizována.

Aktuální prezentace Městského úřadu v Bystřici pod Hostýnem najdete na adrese www.bystriceph.czJano Köhler – příprava výstavy a vernisáž

Město Bystřice pod Hostýnem a Městské muzeum Bystřice pod Hostýnem srdečně zvou na výstavu JANO KÖHLER pořádanou ke 140. výročí narození významného moravského malíře. 

Jedná se o první Köhlerovu výstavu po 40 letech a zatím vůbec největší u nás. Ve výstavních prostorách bystřického zámku je k vidění více než stovka výtvarných děl – nejen obrazy, grafiky a návrhy na keramickou mozaiku hostýnské Jurkovičovy křížové cesty, ale také keramika vytvořená pro olomouckého arcibiskupa Leopolda Prečana a knižní tvorba. Prezentovány jsou kromě obrazů vytvořených pro církevní účely také portréty rodiny a přátel, exlibris, studie i akty. Vrchol expozice pak tvoří dvě dosud nevystavovaná díla – velkorozměrové plátno „Žehnání polím“ a skleněná vitráž „Madona s dítětem“.  Většina vystavovaných děl pochází ze soukromých sbírek.

Vernisáž výstavy JANO KÖHLER se uskutečnila v pátek 19. července 2013 v kruhovém sále bystřického zámku. Podrobné informace o životě a díle Jano Köhlera podala kunsthistorička Mgr. Silvie Malíková. Pozdrav a poděkování všem tvůrcům i účastníkům výstavy poslala do Bystřice pod Hostýnem prostřednictvím Jany Köhlerové také dcera malíře Jano Köhlera Ludmila Starostová-Köhlerová.

Komentovaná prohlídka s Janou Köhlerovou a akademickým sochařem Vojtěchem Paříkem, restaurátorem Köhlerovy hostýnské mozaiky, se koná v pátek 2. srpna 2013 od 17.00 hodin.

Výstava je otevřena vždy od úterý do neděle od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin. Potrvá do 1. září 2013.

 

Plakát ke stažení zde.Design By Macik