Archiv Zpravodaje

Prezentace na adrese www.mubph.cz slouží jako archiv a není od 31.12. 2016 aktualizována.

Aktuální prezentace Městského úřadu v Bystřici pod Hostýnem najdete na adrese www.bystriceph.czNa zámku začínají opravy elektroinstalace

Dlouho očekávané opravy elektroinstalce byly zahájeny v září v severní části bystřického zámku, ve druhém podlaží. V této dílčí etapě projektu bude elektroinstalce opravena v zámeckých místnostech, které se v současné době využívají pro výstavy, jako sklady a prostory pro pořádání kulturních a společenských událostí. Technické řešení zahrnuje doplnění hlavního rozvaděče, včetně úprav v zapojení pomocných relé, napojení podružných rozvaděčů z hlavního rozvaděče samostatnými kabely, instalaci svítidel s úspornými zdroji, včetně výměny objímek, vodičů a napojení lustrů. Na chodbách budou instalována svítidla nouzového osvětlení se záložním bateriovým zdrojem, která při výpadku napájení přejdou automaticky do nouzového režimu. Pro drobné spotřebiče budou instalovány zásuvky 230 V – ve výstavních prostorách v porcelánovém provedení, ve skladech pak v běžném plastovém provedení. Ve vybraných prostorách objektu zámku bude zavedeno elektrické přímotopové vytápění, které však bude sloužit pouze pro temperaci místností.

Náklady akce po provedeném zadávacím řízení činí 1.401.785 Kč, včetně DPH. Elektroinstalační práce budou pokračovat během celého podzimu, ukončeny by měly být na začátku prosince 2013.Opravou elektroinstalace město v letošním roce naváže na své snahy o postupnou revitalizaci zámeckého objektu. Po několikaletých rekonstrukcích vnějšího pláště budovy (do roku 2012 prošla zámecká budova rekonstrukcemi, které byly zaměřeny na opravu střešního pláště, fasád objektu předzámčí, fasád vlastního objektu zámku i opravu vstupního mostu přes zámecký příkop), je tak pokračující revitalizace zaměřena na zámecké interiéry. V příštím roce bude pozornost věnována kapli v předzámčí. Předmětem tohoto projektového záměru je provést stavební úpravy kaple tak, aby ji bylo možno využívat pro pořádání výstav. Projekt je v letošním roce připravován a jeho realizace by mohla začít již na počátku příštího roku.
       
Ing. Alena Klementová
odbor projektového řízeníDesign By Macik