ARCHIV MUBPH.CZ

Prezentace na adrese www.mubph.cz slouží jako archiv a není od 31.12. 2016 aktualizována.

Aktuální prezentace Městského úřadu v Bystřici pod Hostýnem najdete na adrese www.bystriceph.czMěstská policie spolupracuje s centrálním registrem jízdních kol

Městská policie Bystřice pod Hostýnem spolupracuje od května 2014 s firmou CEREK, která provozuje centrální registr jízdních kol v České republice. Městská policie přímo nezajišťuje registraci, má však přístup do systému, a je tedy možné jejím prostřednictvím odcizená kola vyhledávat.

U partnerů firmy nebo na webových stránkách www.cerek.cz zájemci mohou zaregistrovat své jízdní kolo a zajistit tak jeho ochranu před případným odcizením nebo ulehčit pátrání po něm. Stačí zadat do registru jedinečné výrobní číslo rámu kola vyražené na spodní straně mezi pedály nebo uvedené v záručním listu. Registrace stojí 50 Kč a je platná pět let.  Registrovaný uživatel systému získá certifikát s přístupovými údaji i samolepku, kterou může své kolo označit. Kolo pak bude v případě odcizení snáze dohledatelné v rámci celé České republiky.

Centrální registr jízdních kol pro ČR existuje od roku 2013, od letošního roku v nové verzi. Cílem registru CEREK je preventivně chránit co nejvíce jízdních kol proti zlodějům a maximálně zkomplikovat přeprodej kradeného jízdního kola.

 Design By Macik