ARCHIV MUBPH.CZ

Prezentace na adrese www.mubph.cz slouží jako archiv a není od 31.12. 2016 aktualizována.

Aktuální prezentace Městského úřadu v Bystřici pod Hostýnem najdete na adrese www.bystriceph.czBystřická Letní Alternativa na pátou – změna programu!

Plexis versus Lesní zvěř

Již popáté se poslední srpnovou sobotu stane nádvoří bystřického zámku místem konání hudebního festivalu Letní alternativa. Festival pořádá město Bystřice pod Hostýnem a hlavní hvězdou večera bude legenda českého punku, skupina Plexis. Spolu s ní vystoupí i další tuzemské a zahraniční kapely. Pátá Letní alternativa začne v sobotu 30. srpna v 19 hodin, vstupné je 120 Kč.

„Letní Alternativa je tradičním oživením kulturního programu v závěru prázdnin a míří zejména na mladší generaci,“ konstatovala Vendula Perůtková, vedoucí odboru kultury bystřické radnice. Jak dodala, vstupenky na festival letos nebudou v předprodeji, ale bude jich dostatek přímo před začátkem akce.

Pražská punková skupina Plexis slaví v letošním roce neuvěřitelných třicet let své existence. „Málokdo se může pochlubit například předskakováním legendárním Ramones nebo tour s českou skupinou Lucie. Na legendární trio se proto hodně těšíme“, uvedl Tomáš Hradil, jeden z dramaturgů akce. Festival vždy divákům nabízí i zahraniční kapely, které na Alternativě v Bystřici pod Hostýnem často odehrají svůj jediný koncert v ČR. „Letos to měli být především íránští Langtunes. Ale bohužel museli kvůli administrativním problémům část svého evropského turné zrušit a v Bystřici si nezahrají,“ vysvětlil změnu programu druhý promotér festivalu Martin Táborský. Dalšími potvrzenými účinkujícími budou němečtí Forkupines a Frozen Acid. „Ani letos nebudou na Alternativě chybět mladí zástupci kvalitního, lehce melodického punkrocku. A jelikož obě kapely festival zahajují, tak to bude ideální zahřívání podia pro vystoupení Plexis,“ dodal Táborský.

Za íránské elektroindie mágy se na poslední chvíli pořadatelům podařilo najít kvalitní náhradu. Z Brna dorazí jedna z nejvýraznějších nujazzových formací evropského formátu s názvem Lesní zvěř.  Kvarteto v netradičním složení klávesy, bicí, trubka, samply a zpěv má letos za sebou zajímavý půlrok. Kapela absolvovala své druhé třítýdenní turné po Mexiku a stihla vydat svou druhou desku. „Kluky jsme chtěli pozvat už dříve, a teď nám vytáhnou doslova trn z paty. To, co kapela na koncertech předvádí, je místy na hranici psychedelie. Rozloží se spolu s diváky v tónech a rytmech od The Doors přes Milese Davise až o po drum´n´bassový minimalistický extatismus,“ přibližuje brněnskou formaci Táborský. Připomeňme, že lídr kapely Jiří Hradil je bystřický rodák. Současně působí v kapelách Tatabojs, Priessnitz, Umakart anebo Kafkaband.
Půlnoc na nádvoří bude patřit tradiční ohňové show v podání Ardor Viridis a festival po dvou letech opět ukončí skapunkoví mariachis Los Perdidos z Holešova.


Fotografie


Design By Macik