ARCHIV MUBPH.CZ

Prezentace na adrese www.mubph.cz slouží jako archiv a není od 31.12. 2016 aktualizována.

Aktuální prezentace Městského úřadu v Bystřici pod Hostýnem najdete na adrese www.bystriceph.czATENEO a Arrhythmia v neděli na zámeckém nádvoří

Město Bystřice pod Hostýnem srdečně zve na velký koncert NAPŘÍČ ŽÁNRY. Společně vystoupí  skupina Arrhythmia a Pěvecký sbor Univerzity Palackého v Olomouci ATENEO. Koncert se uskuteční v rámci festivalu Bystřické zámecké slavnosti na nádvoří zámku v Bystřici pod Hostýnem v neděli 14. června. Začátek v 18 hodin. Vstupenky budou k dispozici před koncertem.

Na programu:  Jiří Pavlica - Velkomoravský chorál, Luca Marenzio  -  Zefiro torna, Hans Leo Hassler - Cantate Domino, Dmitrij Bortňanskij  - Tebe poem, Antonín Dvořák  - Goin´Home, Stephen Hatfield  - Gloria, Franz Biebl  -  Ave Maria, Zdeněk Lukáš - Oj, oj, oj (valašská), Antonín Tučapský  - Hejsa, hejsa (slezská), Jiří Pospíšil -  Plompaard (vlámská), Eric Clapton  - Tears In Heaven, Leonard Cohen - Hallelujah a další skladby.

Arrhythmia je originální hudební seskupení, které svým stylem hry připomíná finskou kapelu Apocalyptica.  Hraje v unikátním složení klasických nástrojů: Martin Přemyslovský (cello), Břetislav Vybíral (cello), Radomír Hrůza (bicí), Ondřej Kratochvíl (cello) a Lukáš Man (cello). Kapela byla založena v roce 2008 a specializuje se na interpretaci rockových, metalových či popových hitů z celého světa. Nevyhýbá se však ani hudbě klasické, kterou propojuje s moderními prvky.   Úspěšně účinkovali také v talentové show Česko Slovensko má talent 2013 na TV Prima a JOJ.

Smíšený komorní sbor ATENEO Univerzity Palackého v Olomouci vznikl v roce 2001.  Repertoár ATENEA má široké spektrum. Přes hudbu vážnou (starší období i tvorba současných autorů), sborové úpravy lidových a populárních písní až po skladby žánrů, jako jsou blues, spirituál či gospel. Zpívají buď a capella, nebo s instrumentálním doprovodem. Sbor vede Pavel Režný, docent katedry hudební výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého.
Smíšený sbor ATENEO UP Olomouc tvoří kolem 50 zpěváků ve věku 18–30 let. Činnost sboru zajišťuje Univerzita Palackého v Olomouci a podporuje ho statutární město Olomouc a Olomoucký kraj. ATENEO účinkuje pravidelně na koncertech po celé České republice. Sbor zaznamenal řadu mezinárodních úspěchů na koncertech, soutěžích a festivalech (Slovensko, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Dánsko, USA).Design By Macik