ARCHIV MUBPH.CZ

Prezentace na adrese www.mubph.cz slouží jako archiv a není od 31.12. 2016 aktualizována.

Aktuální prezentace Městského úřadu v Bystřici pod Hostýnem najdete na adrese www.bystriceph.czRozhledna na Kelčském Javorníku láká návštěvníky

Nová rozhledna na nejvyšší hoře Hostýnských vrchů Kelčském Javorníku byla slavnostně otevřena 15. září 2015  dopoledne, když starostové patnácti obcí Podhostýnského mikroregionu v čele s  jeho předsedou Václavem Smolkou přestřihli symbolickou pásku. Přítomni byli také autoři projektu  Ing. arch. Marta Balážiková a Ing. Ondrej Balážik, zástupci zhotovitelské firmy Commodum, s. r. o.,  z Valašské Bystřice, zástupci Sdružení přátel Kelčského Javorníku a další čestní  hosté, kteří se na stavbě přímo či nepřímo podíleli. Při slavnostním otevření byla věž posvěcena.

Vyhlídková věž stojí v katastru Rajnochovic ve výšce 862,6 m n. m. Je vysoká 35 metrů, nahoru vede 156 schodů a na její stavbu bylo použito 29 tun dřeva a 24 tun oceli. Stavba stála přibližně 10 milionů korun. Dotace z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava pokryla 85 procent uznatelných nákladů. Stavět se začalo v březnu tohoto roku, kolaudace hotové stavby se uskutečnila 25. srpna.

Cesta na vrchol Kelčského Javorníku není žádný med. Teď bude každému houževnatému návštěvníkovi popadajícímu dech u paty nové javornické rozhledny sladkou odměnou nádherný výhled do kraje.  Sláva společnému dílu patnácti obcí Podhostýnského mikroregionu. Rozhledna na Hostýně zpřístupněná  14. září 1898 získala po 117 letech konkurenci.

msch Design By Macik