ARCHIV MUBPH.CZ

Prezentace na adrese www.mubph.cz slouží jako archiv a není od 31.12. 2016 aktualizována.

Aktuální prezentace Městského úřadu v Bystřici pod Hostýnem najdete na adrese www.bystriceph.czSochařské sympozium odhalilo krásy přírody skryté ve dřevě

Třetí mezinárodní sochařské sympozium uspořádala Střední škola nábytkářská a obchodní v Bystřici pod Hostýnem. Od pondělí 14. září do pátku 18. září 2015 tvořili účastníci sympozia v plenéru před jednou ze školních budov sochy i plošné řezby a intarzie na téma Krásy přírody. Kromě studentů a učitelů místní střední školy pracovali na svých dílech ze dřeva také hostující studenti a kantoři ze SOŠD Spišská Nová Ves, ze Štítné nad Vláří, ze SOŠ Luhačovice a skupina studentů z partnerské školy v německém Paderbornu.

Novinkou letos byly řezbářské dílničky pro děti z mateřských škol a pro mládež ze škol základních. "Chceme dát o sobě vědět," říká Mgr. Kateřina Valterová, vyučující na SŠNO v Bystřici pod Hostýnem, "chceme, aby děti věděly, čemu se u nás mohou naučit, a hlavně, že nejsme škola, která se zavírá, ale škola, která žije a je otevřena všem zájemcům o zajímavé obory."

mschDesign By Macik