Minigolfové zpravodajství

Moravia Tour přinesla úspěchy
V Brně byl v neděli 24. dubna uspořádán 1. Moravia Tour – zemský turnaj jednotlivců pro oblast Moravy a Slezska v minigolfu. Na hřišti ve sportovním areálu TJ Start Brno v Lesné soutěžilo celkem 43 hráčů a hráček. Bylo mezi nimi i pět minigolfistů 1. DGC Bystřice pod Hostýnem a dva hráči MGC Holešov.
Nejlepší výkon předvedli dva zástupci bystřického klubu Matěj Novák a Daniel Dvořák, kteří na čtyři okruhy zahráli shodně 99 úderů a obsadili 3. a 5. místo v kategorii mužů. O jejich pořadí rozhodl rozstřel tří hráčů, z nichž nejúspěšnější byl M. Novák. Vít Kotas z Bystřice zahrál 107 úderů a skončil na 12. místě. V soutěži seniorů byl úspěšnější Radek Doležel (Holešov), který se 101 údery vybojoval 4. místo. Ivan Doležel obsadil se 119 údery 10. místo.
V soutěži žen si zajistila prvenství Karolína Jandová (Holešov) výkonem 102 úderů. V kategorii juniorek byla první Alena Doleželová, která zahrála 106 úderů.

Grand Prix Hradec Králové
Druhý celostátní turnaj jednotlivců v minigolfu Grand Prix se konal 8. května v Hradci Králové. Zúčastnilo se ho 71 hráčů a hráček. 1. DGC Bystřice pod Hostýnem zastupovalo devět golfistů, MGC Holešov dva hráči.
Nejlepší výkon předvedl Daniel Dvořák – 92 úderů a 8. místo v soutěži mužů. V soutěži žen zahrála Lucie Pavelková 93 úderů a s velkým náskokem zvítězila.
Současně pokračovala 3. kolem extraliga družstev v sezoně 2015–2016. V soutěži žen zahrála trojice 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Pavelková, Doleželová, Švehlíková 300 úderů a zvítězila s náskokem 7 úderů před MGC 90 Brno.
V kategorii juniorů startovalo bystřické družstvo pouze s dvojicí Doleželová a Čižmár a obsadilo 3. místo za TJ MGC Cheb a MGC Hradečtí Orli.
V prestižní soutěži smíšených družstev zahrálo družstvo 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Dvořák, Pavelková, Novák, Doleželová, Mlčoch a Čibik 575 úderů a obsadilo 5. místo pouhý jeden úder za domácími Orly. Zvítězilo družstvo MGC Olomouc s 553 údery.

Oblastní turnaj u nás
V Bystřici pod Hostýnem byl v neděli 15. května uspořádán 4. OPEN turnaj – oblastní turnaj jednotlivců v minigolfu pro oblast jižní Moravy. Na hřišti v Zahájeném se utkalo celkem 26 hráčů a hráček. Znalosti domácího hřiště se snažilo využít devět hráčů 1.DGC Bystřice pod Hostýnem. MGC Holešov měl tři zástupce.
V soutěži mužů zvítězil Petr Čeladník (Holešov), jehož výkonem 84 úderů byl vůbec nejlepším výkonem soutěžního dne. Druhé místo vybojoval Daniel Dvořák s 85 údery. Pořadí dalších: 4. Matej Novák (88), 8. Vít Kotas (92).
V kategorii žen zahrála Lenka Doleželová 87 úderů a zvítězila s velkým náskokem. Druhá byla Karolína Jandová (Holešov) s 97 údery. Soutěž juniorek opět ovládla Alena Doleželová s 88 údery.
V soutěži seniorů byl nejúspěšnější Ivan Doležel, který se 104 údery obsadil 4. místo. V kategorii seniorů-veteránů uhrál Oldřich Mikulík 125 úderů a získal 4. místo. V soutěži žáků byl z bystřické dvojice úspěšnější Matyáš Sedlář (131 úderů a 2. místo).
Současně byl uspořádán tradiční již 29. ročník Podhostýnského poháru smíšených družstev. Zvítězilo družstvo 1. DGC Bystřice pod Hostýnem, které v sestavě Dvořák, Novák, A. Doleželová, L. Doleželová zahrálo 254 úderů. Bystřický tým tím obhájil svá vítězství v předcházejících dvou sezonách. Družstvo MGC Holešov zahrálo v sestavě Čeladník, Jandová a Janda 288 úderů a získalo 5. místo jediný úder za MGC Jedovnice B. Družstvo 1. DGC Bystřice pod Hostýnem zahrálo v sestavě Kotas, Doležel, Mikulík a Mikulín 317 úderů a skončilo na 6. místě.