ARCHIV MUBPH.CZ

Prezentace na adrese www.mubph.cz slouží jako archiv a není od 31.12. 2016 aktualizována.

Aktuální prezentace Městského úřadu v Bystřici pod Hostýnem najdete na adrese www.bystriceph.czFotogalerie - koncert k 80. výročí PS Tregler

Setkat se s Pěveckým sdružením Tregler a jeho hosty mohli návštěvníci Bystřických zámeckých slavností ve čtvrtek 23. června 2016. Skvělým koncertem ve velmi srdečné atmosféře oslavil Tregler neuvěřitelných osmdesát let svého působení. Vřelého přijetí a ocenění od početného publika se dostalo končící sbormistryni Martě Pořízkové i celému sboru, na koncertě se sešli všichni jeho příznivci napříč věkovými kategoriemi.

"Existence tohoto sboru byla vždy úzce spojena s městem, sdružoval lidi se společnou vášní k hudbě, vzdělával, zveleboval, učil harmonii, vzájemné úctě, vytvářel souznění. Jeho zakladatelé usilovali o to, aby byl domovem všech, kdo cítí lásku ke zpěvu, jež převyšuje přehrady politické i náboženské," řekl starosta města Bystřice pod Hostýnem Zdeněk Pánek. "To vše se podařilo. Bystřice se díky Tregleru stala městem, které má čistý a dobrý zvuk. Albert Einstein kdysi řekl, že konec světa nastane, až lidé přestanou zpívat. Já věřím, že Bystřice nikdy zpívat nepřestane."

Foto: msch Design By Macik