Jarní sezona bystřických volejbalistek

Přehled výsledků mistrovských zápasů družstva žen ve sdruženém přeboru okresů Kroměříž a Zlín
22. dubna 2016: TJ Bystřice pod Hostýnem – VK Napajedla 2:3
29. dubna 2016: TJ Sokol Kroměříž – TJ Bystřice pod Hostýnem 3:1
6. května 2016: TJ Bystřice pod Hostýnem – TJ Holešov 3:1
6. června 2016: TJ Bystřice pod Hostýnem – TJ Sokol Kroměříž 1:3
23. června 2016: VK Napajedla – TJ Bystřice pod Hostýnem 3:1

Jarní sezonu zahájila Bystřice doma těsnou porážkou s VK Napajedla. Bystřický tým vyhrál druhý a čtvrtý set 25:19 a 25:17. Hosté vyhráli první a třetí set 17:25 a 20:25. Za stavu 2:2 rozhodl pátý zkrácený set (tie break), který vyhrála Napajedla 11:15. Výsledek: 2:3 pro hosty. Zápas odehraný v tělocvičně ZŠ Bratrství Čechů a Slováků trval 80 minut.

O týden později prohrály bystřické volejbalistky s TJ Sokol Kroměříž. Úspěšná byla Bystřice pouze ve třetím setu, který vyhrála 24:26. Další tři sety vyhrály domácí volejbalistky (18, 21, 21). Výsledek: 3:1 pro domácí. Utkání bylo sehráno v tělocvičně ZŠ Oskol.

O dalších sedm dní později porazila Bystřice doma v tradičním regionálním derby Holešov. Hosté byli úspěšní pouze ve třetím setu, který vyhráli 24:26. Ostatní tři sety vyhrály domácí hráčky 26:24, 25:19 a 29:27. Rušný a vyrovnaný zápas trval 80 minut. Utkání bylo sehráno na nohejbalovém hřišti u městského lesoparku Zahájené, vedle tenisového areálu. Výsledek: 3:1 pro domácí.

Přesně o měsíc později prohrála Bystřice doma s TJ Sokol Kroměříž. Bystřické odbíjenkářky vyhrály pouze první set 25:21, hráčky z hanáckých Atén vyhrály další tři sety 23:25, 20:25 a 26:28. Zápas odehraný opět na nohejbalovém hřišti v Zahájeném trval 70 minut. Výsledek 1:3 pro hosty.

V posledním utkání jarní sezony prohrála Bystřice v Napajedlech, když dokázala zvítězit jen ve druhém setu 22:25, v ostatních třech setech byly úspěšné domácí hráčky (17, 20, 14). Utkání bylo sehráno na hřišti ve volejbalovém areálu v zámecké zahradě.

Bilance bystřických volejbalistek v jarní sezoně 2016 byla tedy následující: 5 zápasů, 1 vítězství, 4 porážky, poměr setů 8:13 a 4 mistrovské body. Jarní sezona zůstala daleko za podzimní sezonou 2015, kdy odbíjenkářky TJ Bystřice p. H. vyhrály všechny čtyři zápasy a byly na 1. místě.

Jarní sezonu 2016 absolvovalo družstvo TJ Bystřice pod Hostýnem v této sestavě: Linda Matýsková (kapitánka), Andrea Červenková, Lenka Hrušková, Petra Malotová, Kateřina Doudová, Alžběta Kastelíková a Iva Doudová. Trenérkou družstva byla Dana Severová.

I přes neúspěšnou jarní sezonu si bystřické družstvo udrželo 1. místo (!), tabulka sdruženého okresního přeboru je však velmi vyrovnaná.
Celková bilance bystřických volejbalistek v sezoně 2015–2016 je tato: 9 zápasů, 5 vítězství, 4 porážky, poměr setů 20:19 a 14 mistrovských bodů.