Archiv Zpravodaje

Na Hostýn, jako když střelí

Jedenáctý ročník tradičního běhu do vrchu na Sv. Hostýn, závodu, jehož výsledky se započítávají do Českého poháru v běhu do vrchu, se uskutečnil opět v době Orelské pouti, a to v sobotu 23. srpna 2014. Závod pomohla odstartovat výstřelem z historického děla nejstarší občanka města Bystřice pod Hostýnem Anna Máchová ve spolupráci se členy Klubu vojenské historie francouzského císařství. Z Masarykova náměstí k cíli u rozhledny na Sv. Hostýně se vydalo celkem 193 běžců různého věku v kategoriích junioři, juniorky, muži a ženy. Zdolali trať dlouhou 5 000 m s převýšením 422 m.

Absolutním vítězem závodu se stal Martin Kučera z VSK UNI v čase 21:51. Druhý doběhl Pavel Hrdina z AK Perná a třetí byl Milan Wurst z AK Šternberk. V kategorii žen dorazila do cíle jako první v novém traťovém rekordu žen 24:12 Pavla Schorná z TJ Maratonstav Úpice. Nejlepší mezi juniory byl Jonáš Smetana z LK Veřovice (čas 25:08), v kategorii juniorek se na stupně vítězů probojovala Karolína Zádrapová z AK Drnovice s časem 31:14.