Nažhavená Hostýnská padesátka

Další ročník cyklomaratonu Hostýnská padesátka se uskutečnil za značně letního počasí o víkendu v Bystřici pod Hostýnem. Na start na Masarykově náměstí se postavily přes čtyři stovky jezdců a dalších 140 dětí se zúčastnilo dětských závodů v parku Zahájené. Závod odstartoval v pravé poledne. Hned na startu polekal diváky pád, ale pak už vše jelo podle plánu. Diváci i jezdci byli pořádně nažhaveni.

Součástí doprovodného programu, který probíhal v areálu fotbalového hřiště v Zahájeném, byla dražba dresu Romana Kreuzigera. Nadačnímu fondu Šťastná hvězda připutuje neuvěřitelných 42.000 tisíc korun. Limit na projetí tratě byl pět hodin, pohodovější cyklisté tedy měli dost času, aby se kochali přírodou. Do cíle dorazilo 357 závodníků. Vítězem hlavního závodu se stal Pavel Žák (Bike Triatlon Morkovice) a kategorii žen ovládla Johana Koľašínová (Superior Riders).