Kopaná

12. 5. Morkovice – Bystřice pod Hostýnem, muži 1:3 (1:1), branky: Kušík, Kotas, Šindelek.
Na hřišti lídra soutěže jsme již ve čtvrté minutě prohrávali 1:0, ale naši fotbalisté se z rychlé branky dokázali vzpamatovat a akce Kušíka a Krajcara znamenaly velké nebezpečí pro domácí. V 25. minutě nastřelil Matějka tyč domácí branky. Po půlhodině hry se nám díky Kušíkově brance podařilo vyrovnat. Po přestávce byla zase aktivita na naší straně a několik akcí přišlo nazmar. Ale v závěrečných 10 minutách Kotas a Šindelek potrestali hrubky v obraně domácích. Zasloužená výhra.

Baťov – Bystřice pod Hostýnem, starší žáci 27:0
Baťov – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci 4:6, branky: Machala 3, Machač, Kocman, Nezhyba

13. 5. Bystřice pod Hostýnem, starší dorost – Opava 2:14, branky: Sadil, Pálka
13. 5. Bystřice pod Hostýnem, mladší dorost – Opava 0:5

19. 5. Bystřice pod Hostýnem, muži – Velké Karlovice1:2 (1:1), branka: Krajcar
V boji o důležité body jsme v domácím zápase podlehli našemu stálému soupeři až v 90. minutě. Úvod patřil našim hráčům. Už ve 12. minutě trefil Krajcar, ve 30 minutě hosté srovnali. Do druhé půle nastoupilo mužstvo spíše bránit výsledek, a hosté chtěli více. V samotném závěru jsme inkasovali gól. Velká škoda, na domácí půdě jsme tak skončili bez bodů.

19. 5. Bystřice pod Hostýnem, starší dorost – Opava 2:14, branky: Sadil, Pálka
19. 5. Bystřice pod Hostýnem, mladší dorost – Opava 0:5

19. 5. Bystřice pod Hostýnem, starší žáci – Kunovice 0:17
19. 5. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci – Kunovice 3:6, branky: Machala 2, Křížek

20. 5. Jeseník – Bystřice pod Hostýnem, starší dorost 14:1, branka: Málek
20. 5. Jeseník – Bystřice pod Hostýnem, mladší dorost 13:0

26. 5. Bystřice pod Hostýnem, starší dorost – Zábřeh 1:5, branka: Málek

26. 5. Bystřice pod Hostýnem, mladší dorost – Zábřeh 0:7

27. 5. Nedašov – Bystřice pod Hostýnem, starší žáci 13.:0
27. 5. Nedašov – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci 0:8, branky: Nezhyba 2, Křížek 3, Machala 2, Šíp

27. 5 Boršice – Bystřice pod Hostýnem, muži 1:1 (1:1), branka: Kušík PK
Začátek zápasu s prvním týmem tabulky charakterizovala opatrná hra s vyčkávací taktikou u obou celků. Ve 23. minutě fauloval domácí hráč Matějku a následný pokutový kop proměnil Kušík. Po této brance se dostaly domácí do tlaku a byla z toho branka vyrovnávací. Hra měla od této doby tempo a akce střídaly akce. Domácí měli převahu, ale nedokázali jí využít    brankově. Z naší strany měli šance Zámorský a Matějka, ale zůstaly nevyužity.

30. 5. Bystřice pod Hostýnem, starší žáci – Poličná 1:12, branka: Machala
30. 5. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci – Poličná 4:11, branky: Machala R. 3, Dostalík

2. 6. Bystřice pod Hostýnem, muži – Provodov 1:1 (1:1), branka: Kotas J.
Poslední utkání sezony na domácí půdě jsme odehráli s celkem Provodova, který se nacházel na 3. místě tabulky. První půle po opatrném začátku patřila nám, což vyústilo ve vedoucí gól vstřelený Kotasem ve 29. minutě. Úvod druhé půle patřil hostům, kteří si během dvou minut vytvořili tři akce – ale bez gólového efektu. Velkou šanci měl v 73. minutě Šindelek, ale paradoxně padla branka na druhé straně do naší sítě – kdy hosté po rohovém kopu vyrovnali stav utkání. V závěru jsme měli blízko k vítězství. Po Třasonově přihrávce se trefil Sadil, ale pouze do tyče, a následné akce Matějky a Hoštálka pak zůstaly bez výsledku.

3. 6. Havířov – Bystřice pod Hostýnem, starší dorost 14:0
3. 6. Havířov – Bystřice pod Hostýnem, mladší dorost 17:0

9. 6. Louky-Zlín – Bystřice pod Hostýnem, starší žáci 9:1, branka: Machala P.
9. 6. Louky-Zlín – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci 6:3, branky: Dostalík 2, Machala R.

10. 6. Bystřice pod Hostýnem, starší dorost – Přerov 0:5
10. 6. Bystřice pod Hostýnem, starší dorost – Přerov 0:16

10. 6. Hluk – Bystřice pod Hostýnem, muži 1:1 (1:1), branka: Kotas J.
Po opatrném začátku měli domácí gólovou příležitost. Tu však nevyužili a paradoxně šli do vedení hosté – ve 39. minutě se trefil J. Kotas. Domácí se po této brance zesíleným tlakem snažili o vyrovnání, ale v poslední chvíli zasáhl Kušík a zabránil jasnému gólu. Druhá půle patřila domácím. V 53. minutě naběhl na centr Zelinka a nikým nehlídaný vyrovnal stav utkání. Několik šancí měl i náš tým – v 68. minutě byl na ČK vyloučen náš hráč Zvirinský, ale početní převaha domácích vůbec nebyla znát. Nervózní závěr utkání korunoval rozhodčí 87. minutě další červenou kartou, tentokrát pro M. Kušíka, a v 90. minutě třetí červenou kartou pro dalšího našeho hráče Třasoně. Stav utkání zůstal i po třech vyloučeních stejný. Tři červené karty v mistrovském utkání mužů historie nepamatuje. (!)

16. 6. Holešov – Bystřice pod Hostýnem, muži 1:1 (1:1), branka: Krajcar
Derby za velkého vedra lépe rozehráli domácí. Oba celky pokračovaly ve vyčkávací taktice, pak přišla kombinační akce domácích, po které se sami ujali vedení. Náš tým po Krajcarově trestném kopu v 11. minutě vyrovnal. Po přestávce byli celkově aktivnější naši hráči, ale štěstí při nich nestálo. Nastřelili jsme břevno, tyč a několik střel skončilo těsně vedle branky. V závěru zápasu oba celky vyvíjely snahu o vstřelení vítězné branky, ale stav zápasu se nezměnil. Velmi kvalitní výkon našeho celku v oslabené sestavě. Pěkný závěr sezony a 10. místo v tabulce znamená setrvání v krajském přeboru.

16. 6. Brumov – Bystřice pod Hostýnem, starší žáci 10:0
 16. 6. Brumov – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci 12:2, branky: O. Dostalík 2

Celek starších žáků skončil se třemi body na posledním místě v krajském přeboru. Celek mladších žáků skončil v krajském přeboru s 30 body na 9. místě. Hodnocení sezony Fotbalového klubu Bystřice pod Hostýnem v dalším čísle.