Bystřické volejbalistky v podzimní sezoně 2013

Přehled výsledků mistrovských zápasů družstva žen ve sdruženém přeboru okresů Kroměříž a Zlín6. září: TJ Bystřice pod Hostýnem  – TJ Sokol Kroměříž 2:3
13. září: TJ Holešov – TJ Bystřice pod Hostýnem 3:0
30. září: TJ Bystřice pod Hostýnem – TJ Sokol Morkovice 3:2
7. října: TJ Bystřice pod Hostýnem –VK Napajedla  3:2

Podzimní sezonu 2013 zahájila Bystřice pod Hostýnem na hřišti u sokolovny těsnou porážkou s kroměřížskými sokolkami. První dva sety vyhrál hostující tým 25:20 a 25:17 a vedl 2:0. Pak však domácí volejbalistky zabraly a vyhrály další dva sety 25:15 a 25:17 a tím vyrovnaly na 2:2. V pátém zkráceném setu (tiebreaku) však vyhrála Kroměříž 15:13 a tím i celý zápas 3:2. Napínavý zápas trval 80 minut.

Tradiční derby TJ Holešov – TJ Bystřice pod Hostýnem bylo sehráno v nové tělocvičně holešovského gymnázia. Bystřice nedokázala navázat na svá dvě předchozí vítězství nad Holešovem a prohrála poměrně hladce. Holešov vyhrál 3:0 (18, 16, 21). Utkání trvalo 50 minut. Zápas Bystřice pod Hostýnem – Morkovice byl sehrán v tělocvičně ZŠ Bratrství Čechů a Slováků. Bystřice vyhrála první a čtvrtý set shodně 25:19. Morkovice zvítězily ve 2. a 3. setu 25:16 a 25:13. Za nerozhodného stavu 2:2 rozhodoval zkrácený pátý set, v němž Bystřice deklasovala Morkovice 15:5 a tím strhla vítězství na svou stranu. Rušný zápas trval 80 minut.

Utkání Napajedla – Bystřice pod Hostýnem mělo být sehráno podle termínové listiny v Napajedlích, nakonec se však hrálo v Bystřici v tělocvičně ZŠ Bratrství. Hostující tým vyhrál první dva sety 25:18 a 25:14 a vypadalo to, že zápas snadno dotáhnou do vítězného konce. Bystřice však zpřesnila hru, zvýšila úsilí a vyhrála další dva sety 25:15 a 25:16. Za stavu 2:2 rozhodoval zkrácený set, v němž už byla Bystřice téměř na lopatkách a prohrávala 3:12. Ale nakonec nezměrným úsilím dotáhla set k vítězství 15:13 a tím v zápase zvítězila 3:2. Dramatické střetnutí trvalo 80 minut.

Celková bilance bystřických volejbalistek v podzimní sezoně 2013 je následující: 4 zápasy, 2 vítězství, 2 porážky, poměr setů 8:10, 5 bodů a 4. místo. Vítězem podzimní sezony se stal tým VK Napajedla s 9 body. Pořadí dalších: 2. TJ Sokol Kroměříž 8 bodů, 3. TJ Holešov 7 bodů, 5. TJ Morkovice 1 bod.

Podzimní sezoně se v družstvu TJ Bystřice pod Hostýnem vystřídalo celkem 11 hráček: Linda Matýsková, Zoja Švehlíková, Andrea Červenková, Petra Cápíková, Alžběta Kastelíková, Martina Severová, Kateřina Zapletalová, Kateřina Adamíková, Petra Malotová, Monika Pořízková a Iva Doudová. Funkci trenérky tradičně bravurně zvládala Dana Severová.

Jarní část sezony 2013–2014 bude zahájena 11. dubna 2014. Bystřice pod Hostýnem však hraje pouze jedenkrát doma, a to s Holešovem, ostatní tři zápasy bude bystřické družstvo hrát na hřištích soupeřek.