Házená

I. liga mužů – 11. kolo
Košutka – Louny 27:28, Dvůr Králové – Zlín 26:26, Bystřice pod Hostýnem – Litovel 32:18, Šumperk – Velká Bystřice 22:20, Karviná B – Náchod 38:23, Jičín B – Chodov 23:22.

12. Košutka  11 1 1 9 272:318 3

19. 11. Louny – Bystřice pod Hostýnem, muži A 32:31 (16:17)
Po zápasu, který měl dle průběhu skončit v horším případě remízou, prohra o gól velmi mrzí. Klíčový byl začátek druhého poločasu – hráli jsme přesilovku a obdrželi v ní góly. Pak následovala šňůra sedmi gólů domácích. Velkou vůlí jsme smazali manko na jeden gól, ale v samém závěru, kdy šel sám Zbranek do náskoku, byl čistým způsobem míč vypíchnut. Tím jsme z 2. místa spadli na 6. místo. Čeká nás první derby se Zlínem, snad se vydaří v náš prospěch.
Nejvíce branek: Zbranek 9, Dobeš 8, Vacula 5, Žůrek, Salvet 3.

27. 11. Bystřice pod Hostýnem, muži B – Uherské Hradiště 30:30 (13:16)
Dohrávka podzimní části se našemu B týmu vůbec nepovedla, bod z domácího prostředí je ztráta – konečné 5. místo z 13 celků – 16 bodů – skóre 349:333.

27. 11. Bystřice pod Hostýnem, muži A – Zlín 33:27 (16:10)
Rychlá a aktivní hra, pro oba celky to bylo první měření sil. Naši hráči v r. 2009 opustili dobrovolně extraligu a házená Zlína už chybí mezi elitou 10 let. O to větší měla obě mužstva motivaci k tomuto zápasu. Začátek zápasu poznamenala nervozita u obou celků a v koncovce nám velmi chyběl Dobeš (pro nemoc). V době, kdy se naši hráči trápili, podržel tým brankář Janků. Postupem času ale začali domácí ovládat hru. V druhé půli jsme si vybrali slabší chvilku a dovolili soupeři přiblížit se bodově. Bylo to jediné zaváhání. Pochvala pro celý tým za nasazení, bojovnost. Zápas se povedl Zbrankovi s 9 brankami a kus práce v obraně odvedl Vacula. V 7metrových hodech se dařilo M. Žůrkovi.
Nejvíce branek: Zbranek 9, Vacula Žůrek 7, Tiller J. 5.

4. 12. Praha-Chodov – Bystřice pod Hostýnem, muži A 20:20 (13:11)
Začátek utkání vyšel lépe hostujícímu týmu, ale vzápětí se soupeř dopustil několika technických chyb a brankový náskok ztratil. Domácí ještě do poločasu dali dvě branky. Druhá půle již byla vyrovnaná. Naši házenkáři, ač prohrávali, nemínili se tak lehce vzdát a nakonec si odvezli bod za remízu. Velmi dobrý výkon podal opět brankář Janků, který svými zákroky tým podržel.
Nejvíce branek: Vacula 3, Salvet 6, Zbranek 4, Juránek, Tiller J. 2.

11. 12. Bystřice pod Hostýnem, muži A – Litovel 32:18 (17:9)
Podzimní část zakončili naši házenkáři přesvědčivým vítězstvím a doslova zničili soupeře, který se nacházel na 2. místě tabulky. Domácím hráčům se dařilo, na co sáhli,  výborný výkon obránce a téměř 100% výkon brankáře.
Tým zřejmě vybudila k vyššímu výkonu i zlost a pocit křivdy. Těsně před začátkem jsme se dozvěděli, že zápas v Chodově byl kontumován v náš neprospěch 0:10. Nešlo o žádné pochybení, protože Dobeš, který zapomněl registraci, si ji během poločasu vyřídil a se souhlasem rozhodčích a delegáta mohl nastoupit do druhé půle. Samozřejmě se odvoláme, protože z naší strany nešlo o žádné pochybení.
Nejvíce branek: Žůrek 11, Vacula 6, Tiller J. 5.

Sestava podzimu: Janků, Cagášek – Žůrek, Vacula, Tiller Jiří, Radovan, Dobeš, Zbranek, Kroupa, Juránek, Petrovčín, Vaclach, Hradil, Salvet.

Naši házenkáři využijí zimní přestávky k nabírání kondice a k sérii přípravných utkání. První domácí zápas se hraje na domácí půdě 26. 2. v 10.30 hod. s celkem Náchoda. V dalším čísle najdete los soutěžních zápasů.