Archiv Zpravodaje

Prezentace na adrese www.mubph.cz slouží jako archiv a není od 31.12. 2016 aktualizována.

Aktuální prezentace Městského úřadu v Bystřici pod Hostýnem najdete na adrese www.bystriceph.czSOS Kajuta v novém školním roce

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v Bystřici pod Hostýnem SOS Kajuta, provozované SOS Dětskou vesničkou Chvalčov, vstoupilo v září s dětmi do dalšího školního roku. Za uplynulého 1,5 roku potřebovalo služby SOS Kajuty už více než 120 klientů.


V průběhu letních prázdnin využívali klienti SOS Kajuty možnosti zúčastnit se výletů nejen po zlínském regionu. Děti se podívaly na zámek ve Vizovicích, na hrad Bouzov, do Javoříčských jeskyní, do Beskyd na Radhošť či do historické Olomouce. Zlatým hřebem léta byl výlet do hlavního města České republiky – Prahy. Pro většinu dětí to byla jediná možnost, jak se vůbec poprvé v životě do Prahy i na jiná místa podívat. Kvůli sociálně znevýhodněnému prostředí, ze kterého pocházejí, by to možné nebylo.


V novém školním roce bude mít SOS Kajuta stejnou provozní dobu jako před prázdninami.  Děti a mládež od 6 do 18 let mohou do klubovny, která se nachází na Přerovské ulici 1634 v I. poschodí, přijít každý pracovní den od 13:00 do 18:00.
SOS Kajuta bude nabízet v čase od 13 do 14 hodin doučování pro zájemce, poté bude klubovna otevřena ostatním. Kromě počítačů a internetu si mohou klienti Kajuty vyzkoušet nejrůznější stolní a společenské hry, číst časopisy nebo si kreslit. Děti se mohou navíc zúčastnit i aktivit mimo klubovnu. V průběhu týdne chodíme na hřiště, do tělocvičny a také do přírody. Každý zájemce bude mít nadále možnost využít individuální schůzky s pracovníkem SOS Kajuty, svěřit se svými problémy, požádat o radu. Vše je zadarmo a anonymní. SOS Kajutu finančně podporuje Zlínský kraj a město Bystřice pod Hostýnem.

Mgr. Radim KejíkDesign By Macik