Bystřičtí golfisté zahájili novou sezonu v Praze

Nová sezona minigolfistů byla zahájena v neděli 14. dubna v Praze, kde byl uspořádán 1. Grand Prix v r. 2013 – celostátní turnaj jednotlivců a extraliga družstev v sezoně 2012–2013. V hale v Praze-Butovicích se shromáždilo celkem 82 hráčů a hráček z české a moravskoslezské elity. Absolvovat první z vrcholů letošní golfové sezony přijelo do hlavního města také devět golfistů a golfistek z 1. DGC Bystřice p. H. a jeden hráč z MGC Holešov.

Nejlepší výkon z bystřické sestavy předvedl junior Miroslav Čibik, nový hráč bystřického klubu, který na čtyři okruhy zahrál 94 úderů a vybojoval ve své kategorii pěkné 3. místo. Druhý bystřický junior Matěj Novák uhrál 99 úderů a byl pátý.

V soutěži mužů byl z bystřické trojice nejlepší Lubomír Zontág, další nový hráč bystřického klubu, který docílil 95 úderů a v těžké konkurenci obsadil 13. místo. Martin Mlčoch byl se 104 údery na 27. místě a Daniel Dvořák se 108 údery skončil na 32. místě. Holešovský Radek Doležel starší obsadil se 107 údery 31. místo.

V kategorii žen byla z bystřické dvojice úspěšnější Silvie Švehlíková, která byla se 103 údery pátá, zatímco Lucie Pavelková se 107 údery skončila šestá. Pro L. Pavelkovou to byl křest v soutěži žen, v r. 2012 patřila ještě mezi juniorky.
V kategorii žákyň byla první Alena Doleželová (14 let), když zahrála 108 úderů. V soutěži juniorek byla Karolína Jandová se 103 údery také první.

Současně pokračovala extraliga družstev 2. kolem v sezoně 2012–2013. V soutěži žen zahrála trojice 1. DGC Bystřice p. H. v sestavě Jandová, Švehlíková a Pavelková 313 úderů a obsadila 2. místo za triem MGC 90 Brno, které docílilo 286 úderů. Po 2. kole je pořadí: 1. MGC 90 Brno – 4 body, 571 úderů; 2. 1. DGC Bystřice p. H. – 4 body, 596 úderů.

V kategorii juniorů zahrála trojice 1. DGC Bystřice p. H. ve složení Čibik, Novák a Jandová 296 úderů a vybojovala vítězství před MGC Olomouc s 301 údery. Třetí byl MGC Hradečtí Orli s 322 údery. Po 2. kole je pořadí: 1. Bystřice p. H. – 8 bodů, 578 úderů, 2. Olomouc – 4 body, 586 úderů, 3. Hradec Králové – 2 body, 620 úderů.

V prestižní soutěži smíšených týmů zahrálo družstvo 1. DGC Bystřice p. H. v sestavě Čibik, Zontág, Mlčoch, Doležel (hostuje v bystřickém týmu), Dvořák a Jandová 513 úderů a obsadilo 6. místo. Suverénním vítězem se stal tým SK Tempo Praha s obrovským náskokem 436 úderů. Pořadí dalších: 2. MGC Olomouc – 483 úderů, 3. GC 85 Rakovník – 484 úderů, 4. MGC Jedovnice – 492 úderů, 5. ME Blansko – 497 úderů. Za Bystřicí byl sedmý MGC Hradečtí Orli – 515 úderů a osmý ŠK Adara Trnava s 525 údery. Zontág a Čibik přestoupili do Bystřice z Trnavy.

Nejvyšší soutěže dráhových golfistů, celostátní soutěž jednotlivců a extraliga družstev, pokračovaly v neděli 5. května v Blansku.