Minigolf – Grand Prix v Rakovníku

V neděli 16. září byl v Rakovníku uspořádán celostátní turnaj jednotlivců v minigolfu – 5. Grand Prix. Poslední ze šesti vrcholů letošní golfové sezony shromáždil na hřišti GC 85 Rakovník 83 hráčů a hráček. Do západních Čech se vypravilo také deset golfistů a golfistek z 1. DGC Bystřice p. H. a dva hráči z MGC Holešov, kteří hostují v bystřických družstvech. Všichni účastníci absolvovali tři okruhy na betonových drahách.

V soutěži žen byla z bystřické dvojice úspěšnější Lenka Doleželová, která zahrála 94 úderů a vybojovala 3. místo. Petra Kouřilová byla se 100 údery pátá.

V kategorii juniorek byl souboj dvou reprezentantek ČR vyrovnaný. Karolína Jandová byla s 91 údery první, Lucie Pavelková skončila s 92 údery druhá. V soutěži žákyň byla Alena Doleželová první s 95 údery.

V kategorii juniorů byl úspěšnější bystřický Matěj Novák, který uhrál 99 úderů a obsadil 5. místo. Holešovský Radek Doležel mladší byl se 107 údery osmý.

V soutěži mužů byl z bystřické čtveřice nejlepší Daniel Dvořák, který s výborným výkonem 85 úderů (daleko nejlepší výkon z bystřicko-holešovské výpravy) vybojoval v těžké konkurenci 8. místo. Pořadí dalších: 18. Martin Mlčoch 92 úderů, 26. Ondřej Mlčoch 96 úderů, 35. Petr Čeladník 102 úderů. Holešovský Radek Doležel starší zahrál 98 úderů a obsadil 29. místo.

Současně byla 1. kolem zahájena extraliga družstev v sezoně 2012–13. V soutěži žen zahrála trojice 1. DGC Bystřice p. H. v sestavě Jandová, Pavelková a Kouřilová 283 úderů a získala 1. místo před triem MGC 90 Brno, které uhrálo 285 úderů.

V kategorii juniorů zahrálo družstvo 1. DGC Bystřice p. H. ve složení Jandová, Pavelková a Novák 282 úderů a vybojovalo rovněž vítězství. Druhá byla trojice MGC Olomouc 285 úderů a třetí byl celek MGC Hradečtí Orli s 298 úderů.
V prestižní soutěži smíšených družstev zahrál tým 1. DGC Bystřice p. H. v sestavě Dvořák, Pavelková, M. Mlčoch, O. Mlčoch, R. Doležel st. a Jandová 465 úderů a obsadil 4. místo za MGC Olomouc 430 úderů, SK Tempo Praha 439 úderů a GC 85 Rakovník 444 úderů. Další místa obsadili: 5. MGC Jedovnice 474 úderů, 6. ME Blansko 478 úderů, 7. MGC Hradečtí Orli 490 úderů, 8. Adara Trnava 499 úderů.

Extraliga družstev pokračuje na jaře r. 2013, kdy bude zahájen také další ročník celostátních turnajů jednotlivců – Grand Prix.