Bystřické volejbalistky v podzimní sezoně 2012

Přehled výsledků mistrovských zápasů družstva žen ve sdruženém přeboru okresů Kroměříž, Přerov a Zlín

7. září: SK Spartak Hulín – TJ Bystřice p. H. 3:0
14. září: TJ Bystřice p. H. – TJ Sokol Kojetín 1:3
21. září: TJ Sokol Morkovice – TJ Bystřice p. H. 2:3
8. října: TJ Bystřice p. H. – VK Napajedla 0:3
12. října: TJ Sokol Kroměříž – TJ Bystřice p. H. 3:0
17. října: TJ Holešov – TJ Bystřice p. H. 0:3

Sezonu 2012–2013 zahájily bystřické odbíjenkářky neúspěšně. Ve volejbalovém areálu  u sokolovny v Hulíně prohrály s tradičně silným celkem Spartaku Hulín. Celkový výsledek 3:0 pro domácí však neprozrazuje velkou vyrovnanost jednotlivých setů: 30:28, 27:25 a 25:22. Za pěkného počasí se hrálo téměř 70 minut.

Nedařilo se ani doma o týden později. Bystřice na hřišti u sokolovny prohrála s kojetínskými sokolkami 1:3, ale i v tomto klání byly sety poměrně vyrovnané: 19:25, 20:25, 25:23 a 19:25. Zápas trval víc jak 80 minut a křest v mistrovském zápase dostal tentokrát střední kurt z trojice hřišť u sokolovny. Předcházející jarní zápasy byly totiž sehrány na prvním kurtu, který je nejblíže k budově sokolovny.

Teprve ve třetím utkání slavila Bystřice první výhru, když v Morkovicích porazila těsně tamní Sokolky. Pak však bystřické družstvo poměrně lehce prohrálo s celkem VK Napajedla 0:3, po setech 11:25, 14:25 a 22:25. Zápas byl sehrán v tělocvičně ZŠ Bratrství Čechů a Slováků a trval téměř 50 minut. Také další utkání bystřické družstvo prohrálo, když v Hanáckých Aténách podlehlo hladce 0:3 kroměřížským sokolkám.

Tradiční derby Bystřice–Holešov mělo být sehráno původně 19. října v Bystřici. Zápas však byl předehrán ve středu 17. října v Holešově ve víceúčelové hale ve Smetanových Sadech. Snad právě tyto dvě změny prospěly bystřickým volejbalistkám, které překvapivě, ale přesvědčivě porazily TJ Holešov 3:0 (22, 19, 21). Utkání trvalo 60 minut a všech šest hráček si zaslouží velkou pochvalu za vítězství v tomto „zápase snů“. Byly to: Barvíková, Cápíková, Grygarová, Kastelíková, Malotová a Švehlíková.

Celková bilance bystřických volejbalistek v podzimní sezoně je ovšem pasívní: 6 zápasů, 2 vítězství, 4 porážky, poměr setů 7:14, 5 mistrovských bodů a 6. místo, na kterém tým přezimuje do dubna r. 2013.

V sérii šesti zápasů podzimní sezony se v družstvu TJ Bystřice p. H. vystřídalo celkem deset hráček: Alžběta Kastelíková, Zoja Švehlíková, Andrea Barvíková, Lenka Grygarová, Petra Cápíková, Martina Severová, Iva Doudová, Petra Malotová, Kateřina Zapletalová a Petra Šišková.

Trenérkou bystřického družstva byla Dana Severová.
Jarní pokračování sezony 2012–13 bude zahájeno 26. dubna 2013.

Z historie

Podle vyjádření pamětníků se mistrovské zápasy ve volejbale hrají na sokolském hřišti v Bystřici pod Hostýnem po více jak 55 letech. Volejbalový křest zažilo nynější sokolské hřiště s třetím umělým povrchem 11. června 2011, kdy zde TJ Sokol Bystřice pod Hostýnem uspořádala 1. ročník turnaje smíšených družstev. Zúčastnilo se ho deset týmů.  Druhý ročník této soutěže se konal 28. dubna 2012  za účasti 11 družstev a pořadatelem byla opět TJ Sokol Bystřice pod Hostýnem.

První umělá hmota byla na hřišti u sokolovny položena v létě 1990. Druhý umělý povrch dostalo sokolské hřiště na podzim roku 1998 a třetí umělá hmota byla položena na podzim 2010. Dne 25. června 2011 byl na ní uspořádán sokolský dětský den a 23. června 2012 se tady konal župní slet Sokolské župy Hanácké.
Hřiště u sokolovny by si zasloužilo více pozornosti v roce 2015, kdy by se mělo připomínat jubilejních 90 let trvání tohoto víceúčelového sportoviště v Soudní ulici.