Házená

16. 9. Polanka nad Odrou – Bystřice pod Hostýnem, muži 31:22 (13:9)
Zápas druhého kola Českého poháru se našemu týmu nepovedl, i když soupeř hraje druhou ligu. Domácí začali velmi dobře a my jsme nestihli zachytit jejich rychlý nástup. Proto jsme již v 17. minutě prohrávali 10:2. Pak jsme zlepšili hru a poločas dotáhli na rozdíl čtyř branek. Druhá půle byla vyrovnaná až do 37. minuty, kdy jsme hráli přesilovku a tu prohráli 0:3. To byl rozhodující moment. Nejlépe zahráli Salvet a Hub.

14. 9. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci A – Rožnov pod Radhoštěm 18:6 (6:1)
Od začátku se vyvíjel zápas ve prospěch domácích žáků. Prakticky bylo rozhodnuto již v první půli. Branky: Pálka, Mozola 4, Strava a Chadim po 3, Popelík, Vašíček a Heryán po 2, Nesrsta, Dostál a Měrka po 1.

14. 9. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci B – Vsetín B 9:6 (5:4)
Vyrovnané utkání. Domácí žáci vyhráli těsně poločas. V druhé půli si udržovali mírný náskok až do konce utkání. Nejvíce branek: Mozola 5.

14. 9. Uničov – Bystřice pod Hostýnem, mladší dorost 27: 31 (13:15)
Převaha po celý zápas a zasloužené vítězství našeho dorostu. Hrálo se na venkovním hřišti, střelecky se dařilo spojkám a výborný výkon podal v brance Dominik Šnajdr.

20. 9. Dvůr Králové – Bystřice pod Hostýnem, muži 24:27 (9:13)
Vítěznou premiéru si odbyl náš nový trenér mužů Martin Žůrek. Výborně zahrála obrana a celý tým zabojoval. Hned na úvod jsme si vytvořili čtyřbrankový náskok, který jsme si udržovali po celý zápas. Domácí sice dotahovali, ale díky skvělé obraně jsme výhru udrželi. Nejvíce branek: Doležel 8, Tiller R. a Zbranek 5, Salvet 4, Hub 3.

20. 9. Vsetín B  – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci A 15:10 (6:8)
20. 9. Lesana Zubří – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci B 25:13 (11:4)
Rozhodující pro tento zápas byla výšková převaha hráčů soupeře. U mladších žáků je varianta osobní obrany zakázaná, což byl jeden z důvodů porážky.

28. 9. Bystřice pod Hostýnem, muži – Strakonice 22:24 (10:15)
První domácí zápas a hned silný soupeř. Strakonice začaly v rychlém tempu a do poločasu se jim podařilo odskočit o pět branek. Ve druhé půlce domácí zlepšili obranu a podařilo se srovnat skóre na 20:20. Bohužel nám nevyšla koncovka a k nejlepšímu střelci Doleželovi s 13 brankami se nikdo nepřidal. Nakonec si přece jen hosté odvezli oba body. Výborně zachytal v brance J. Šidlík, který ještě několikrát tým podržel.

21. 9. Hustopeče – Bystřice pod Hostýnem, mladší dorost 18:42 (8:20)
Vyrovnaný zápas až do vyloučení domácího brankáře. Pak byla znatelná naše převaha. Střelecky se dařilo Petrovčinovi s 16 brankami, Měcháčovi s 12 brankami a Matyskovi se 7 brankami.

28. 9. Bohunice – Bystřice pod Hostýnem, mladší dorost 29:15 (15:15)
Vyrovnaný byl jen první poločas, ve druhé půli hosté svůj náskok neustále navyšovali.
28. 9. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci – Lesana Zubří 11:21 (5:13)
Těžký zápas pro mladší žáky. Děvčata ze Zubří byla po všech stránkách vyspělejší.

28. 9. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci B – Zlín Bch. 16:13 (10:8)
Vyrovnané utkání, ve kterém měli navrch domácí žáci. Zasloužená výhra. Opory týmu v tomto zápase: Matela a Mozola.

5. 10. Kopřivnice – Bystřice pod Hostýnem, muži Bystřice pod Hostýnem 40:26 (17:12)

Krutá porážka od loňského extraligového týmu. Ještě v poločase nic nenasvědčovalo, že se bude schylovat k tak vysoké porážce. V druhém poločase jsme nedokázali držet s domácími krok. Přispěly k tomu i technické chyby a nebylo jich málo. Za zmínku stoji výkon Salveta a R. Kovaříka. Jen musíme doufat, že takový zápas už se nebude opakovat.

5. 10. Olomouc – Bystřice pod Hostýnem, mladší dorost 17:34 (9:17)
Od začátku byl hostující tým lepší, převyšoval nás dobrou obranou a individuálními schopnostmi. Již v první půlce si vybojoval osmibrankový náskok, který postupem času navyšoval. Střelecky vynikl Petrovčin (12 branek), Kaňa a Matyska po 6, Měchura a Hubík po 3.

5. 10. Zlín B – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci A 13:11 (5:3)
5. 10. Zlín B – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci B 21:14 (11:4)
11. 10. Žeravice – Bystřice pod Hostýnem, mladší dorost 28:27 (12:14)
Velmi vyrovnané utkání, ve kterém paradoxně lepší tým prohrál, i když velmi těsně. Náš celek od začátku vedl. Tento stav ale těsně před koncem neudržel. Rozhodčí nás poslal do dvojího vyloučení a domácím se podařilo tímto stav otočit. Střelci: Petrovčin 10, Měchura 6, Matyska 5.

12. 10. Jičín B – Bystřice pod Hostýnem, muži A 22:17 (10:15)
Výborný výkon našeho týmu, který prakticky celý zápas vedl. Domácí se snažili korigovat, ale víc než na tři branky se nedostali. V brance zazářil Krupa, se kterým si domácí střelci nevěděli rady. Nejlepším střelcem byl náš Doležel s 11 brankami.  O jednoznačnější vítězství se hosté připravili zbytečnými technickými chybami.

12. 10. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci A – Zlín B 12:24 (5:10)
Zlínská děvčata byla lepším týmem. Skóre během zápasu stále navyšovala. Nejvíce branek: za nás Strava 5, Matela 4.
12. 10. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci B – Vlašské Meziříčí 14:14 (9:8)
Vyrovnané utkání, ve kterém se překlánělo vítězství z jedné strany na druhou. Domácí sice vyhráli poločas, ale před koncem hosté odskočili o dvě branky. V samotném závěru se podařilo domácím vyrovnat. Nejvíce branek: Matela 7, Popelík 4, Mozola 2.

Dne 12. 10. se konal v Holešově turnaj přípravek. Účastníci byli rozděleni do dvou skupin dle ročníku. Naše družstvo bylo ve skupině A. Všechna utkání jsme vyhráli přesvědčivě a s převahou  a obsadili 1. místo. Výsledky našeho týmu: Luhačovice – Bystřice pod Hostýnem 11:23 (5:13), Rožnov pod Radhoštěm – Bystřice pod Hostýnem 15:36 (9:16), Holešov – Bystřice pod Hostýnem 9:23 (4:14). Nejlepším střelcem turnaje byl F. Navrátil s 23 brankami, Žůrková 16, Strava 12, Čechovský 10. Děkujeme za výborné umístění a výkon.

V oddíle házené se konala malá oslava u příležitosti 50. narozenin předsedy klubu Jana Vejrosty a odstupujícího trenéra Bohumila Koláře. Oběma přejeme hodně zdraví a štěstí do dalších let.