Kopaná

Dne 12. 7. se konal v Mrlínku pravidelný turnaj O pohár zemské osy za účasti šesti týmů. Bystřice nastoupila s B týmem mužů ve složení: Konečný – Machala, Hradil, Filgas, Kušík M., Sadil, Trnčík, Klimek, Hoštálek M. Zapletal, Ondroušek D. a Ondroušek R. Výsledky našich zápasů: Loukov – Bystřice pod Hostýnem 1:3, Bystřice pod Hostýnem – Košické Podhradie 0:1, Domažlice – Bystřice pod Hostýnem 3:1.  V celkovém hodnocení jsme skončili na 4. místě. Vítězem se stal obhájce prvenství Košické Podhradie. Domácí tým obsadil 2. místo.

2. 8. První kolo krajského poháru: Zborovice – Bystřice pod Hostýnem A 1:1, na pokutové kopy 3:2, do druhého kola postupují Zborovice.

8. 8. Bystřice pod Hostýnem A – Rožnov pod Radhoštěm 2:0 (1:0), branky: Dluhoš, Hradil.

Za tropického vedra sehráli svůj první zápas nové sezony naši fotbalisté pod vedením nového trenéra Mariana Paláta, bývalého ligového hráče. V sestavě nám chyběli čtyři hráči základu. Úvod patřil hostům a Trochta musel ukázat své kvality už v 11. a 25. minutě, kdy likvidoval gólové šance soupeře. Po půlhodině hry se dostali do zápasu i naši hráči, ale gólem skončila až střela Dluhoše v 1. minutě nastavení po přihrávce Zapletala. Po změně stran už ve 49. minutě se po Zapletalově trestném kopu prosadil hlavou Hradil. Další šance měli Dluhoš, Hradil a Zapletal, ale vše už mířilo mimo tyče. Důležité první body. Sestava: Trochta – Dluhoš, Klimek, Pálka, Šenovský, Tureček, Zapletal, Ondroušek, Kušík, Hradil, Sadil, střídající Konečný a poprvé se za muže dostal do hry Tomáš Kocman.

15. 8. Chropyně – Bystřice pod Hostýnem A 1:1 (0:0), branka: Šindelek, na pokutové kopy 2:1

Na obou stranách se hrál velmi opatrný vyrovnaný fotbal ve snaze neudělat zbytečné chyby. V 10. minutě zahrozil za hostující tým Zapletal. Dá se říct, že celý poločas jsme měli mírnou převahu, šance jsme si vytvářeli, ale žádná nebyla gólová. Do druhé půle nastoupili lépe domácí a my jsme odolávali jejich standardním akcím v našem pokutovém území. Bohužel jsme v 84. minutě kapitulovali – centrovaný míč z pravé strany sklepl do sítě domácí Štěpán. Snaha o vyrovnání se našemu týmu zúročila až v 89. minutě, kdy z hranice velkého vápna vyrovnal krásnou střelou Šindelek. Následující pokutové kopy už jsou loterie a domácí je vyhráli 5:4.