Minigolfové zpravodajství

Moravia Tour Olomouc
V Olomouci byl 22. května uspořádán 2. Moravia Tour – zemský turnaj jednotlivců pro oblast Moravy a Slezska v minigolfu. Druhý zemský turnaj v sezoně shromáždil na hřišti MGC Olomouc šedesát hráčů a hráček. Všichni soutěžící absolvovali tři okruhy na filcových drahách. Startovali také tři golfisté 1. DGC Bystřice pod Hostýnem a dva hráči MGC Holešov.
Nejlepšího výkonu 102 úderů dosáhl Radek Doležel (Holešov), který v kategorii seniorů obsadil 2. místo. Matěj Novák (Bystřice pod Hostýnem) uhrál 102 úderů a v soutěži mužů získal 9. místo. V kategorii žen obsadila Karolína Jandová (Holešov) se 105 údery 2. místo.

Náměšť nad Oslavou
Pátý OPEN turnaj, oblastní turnaj jednotlivců v minigolfu pro oblast jižní Moravy, se konal 28. května. Mezi soutěžícími měly 1. DGC Bystřice pod Hostýnem a MGC Holešov po jednom zástupci.
V soutěži mužů zahrál Vít Kotas 114 úderů a obsadil 2. místo. Karolína Jandová (101 úderů) zvítězila v kategorii žen.
Dne 29. května se na témže místě konal krajský přebor jednotlivců v minigolfu pro oblast Morava-jih. V soutěži mužů dosáhl Petr Čeladník (Holešov) 117 úderů a získal bronz. Vít Kotas byl se 118 údery čtvrtý, Ivan Doležel (Bystřice pod Hostýnem) byl se 122 údery mezi seniory čtvrtý.
V kategorii žen zvítězila Karolína Jandová se 103 údery. Lenka Doleželová (107 úderů) získala stříbro.

Domácí Grand Prix
V Bystřici pod Hostýnem byl 5. června uspořádán 3. celostátní turnaj jednotlivců v minigolfu – Grand Prix. Třetí z vrcholů letošní minigolfové sezony přilákal na hřiště v Zahájeném 79 hráčů a hráček. Barvy 1. DGC Bystřice pod Hostýnem hájilo dvanáct golfistů, MGC Holešov zastupovali tři.

Nejlepší výkon z bystřické sestavy předvedl Daniel Dvořák. Na čtyři okruhy vystačil se 79 údery a vybojoval pěkné třetí místo v soutěži mužů. Pořadí dalších: 10. Miroslav Čibik (82 úderů), 21. Martin Mlčoch (86), 27. Matěj Novák (91), 32. Vít Kotas (94). Petr Čeladník (Holešov) uhrál 85 úderů a obsadil 18. místo.

V kategorii seniorů zahrál Radek Doležel (Holešov) 92 úderů a skončil patnáctý. Oldřich Mikulík (Bystřice pod Hostýnem) byl se 114 údery sedmý mezi seniory-veterány. V soutěži žáků vybojoval Matyáš Sedlář bronz a Marek Mikulín byl čtvrtý.
V soutěži žen zvítězila Karolína Jandová (Holešov), druhá byla Lenka Doleželová (Bystřice pod Hostýnem). Obě minigolfistky zahrály 85 úderů a o pořadí rozhodl až rozstřel. Pořadí dalších: 5. Lucie Pavelková (90), 6. Silvie Švehlíková  (94), obě hrály za Bystřici pod Hostýnem.

V soutěži juniorek byla první Alena Doleželová (Bystřice pod Hostýnem), která zahrála 84 úderů, což byl nejlepší výkon mezi všemi soutěžícími golfistkami napříč kategoriemi.
V soutěži mužů zvítězil Martin Skoupý z SK Tempo Praha, druhý byl Marek Smejkal z MGC Olomouc. Oba hráči dosáhli nádherných 76 úderů a tím vytvořili nový rekord bystřického hřiště na čtyři okruhy. (Dosud držel rekord Ján Tolarovič z MGC Olomouc se 77 údery z 3. 5. 2009.)
Vynikající úroveň turnaje potvrdilo i šestkrát zahraných 18 úderů a 38krát zahraných 19 úderů na jeden okruh. Mezi hráče, kteří dosáhli 19 úderů, se zařadili i domácí minigolfisté Dvořák, Čibik, Mlčoch, Alena Doleželová a holešovští Jandová a Čeladník.

Současně pokračovala čtvrtým kolem extraliga družstev v sezoně 2015–2016. V soutěži juniorů obsadila trojice 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě A. Doleželová, M. Sedlář a M. Mikulín 2. místo za TJ MG Cheb a před MGC Hradečtí Orli.

V soutěži žen zahrálo družstvo 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě A. Doleželová, L. Doleželová a L. Pavelková 259 úderů a s náskokem 12 úderů vybojovalo vítězství před MGC 90 Brno.

V prestižní soutěži smíšených družstev zahrálo družstvo 1. DGC Bystřice pod Hostýnem 512 úderů a obsadilo 5. místo po velmi vyrovnaném souboji čtyř týmů. Zvítězil MGC Olomouc se 495 údery. Pořadí dalších: 2. GC 85 Rakovník (510 úderů), 3.–4. SK Tempo Praha a MGC Hradečtí Orli (oba týmy 511 úderů), 6. MGC Jedovnice (529), 7. MGC 90 Brno (543).