Házená

23. 3.  Bystřice pod Hostýnem, muži – Karviná B 24:30 (10:13)
Velmi špatně odehraný zápas proti poslednímu týmu tabulky. Možná si naši hráči řekli, že to půjde samo. Do 21. minuty jsme v zápase vedli, pak jsme inkasovali tři branky v řadě, když karvinští hráči využili nepřesné střelby domácích a technické chyby z naší strany. Poločas soupeř vyhrál o tři branky. V začátku druhé půle jsme stáhli skóre o jednu branku, ale pak následovala desetiminutová pasáž, již karvinští vyhráli 1:7. Našemu týmu se nedařilo naprosto nic. Karvinští se představili ve velmi dobrém světle rychlou a kombinační hrou, nás přehrávali. Nejvíce branek: J. Tiller a Zbránek po 6, Salvet 4, Doležel 3,  Petrovčín 2,Vaclach, Dobeš a Žůrek po 1.

23. 3. Bystřice pod Hostýnem, dorost – Velká Bystřice 17:25 (7:9)
Po vyrovnaném prvním poločase se náskok postupně navyšoval až do závěru utkání. Nejvíce branek: Petrovčín 5, Kaňa, Měchura a Matyska po 3.

23. 3. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci – Hovězí 25:4 (11:3)
Jak ukazuje výsledek, naši žáci s přehledem tento zápas vyhráli. Hovězí je ale nováčkem bez zkušeností a toto bylo jejich první soutěžní utkání. Z našich zahráli velmi dobře Mozola,  Matelová, Navrátil a Popelík. Nejvíce branek: Mozola 8, Matelová 5 Navrátil a Popelík po 4.

29. 3. Strakonice – Bystřice pod Hostýnem, muži A 28:27 (14:16)
Velmi kvalitní zápas z obou stran, naši hráči odehráli zápas, který se nedal srovnat s předešlým domácím výkonem. V první půli jsme už vedli 10:4, ale postupně jsme tento náskok ztráceli. Přesto byl poločasový výsledek pro nás velmi dobrý.  Ve druhé části hry nám domácí během čtyř minut vstřelili šest branek.  To byl zlomový okamžik, kdy šel domácí celek do vedení. Strakonice udržovaly dvoubrankové vedení až do samého závěru, kdy se nám podařilo snížit na jednu branku.  Velká škoda,  alespoň bod jsme si za kvalitní výkon zasloužili. Nejvíce branek: Zbránek 8, Tiller R. 5, Tiller J. a Žůrek po 3.

29. 3. Rožnov – Bystřice pod Hostýnem, dorost 34:35 (19:12)
Naši dorostenci odehráli svůj první mistrovský zápas na půdě jednoho z favoritů 2. dorostenecké ligy. Rožnov byl momentálně na 2. místě tabulky. Naše mužstvo podalo velmi bojovný výkon a vykazuje vzestupnou tendenci. Dobře zahrál T. Petrovčín se 14 brankami a Majtner v brance. Další branky přidali Měchura 4, Matyska 3, Capík a Lang po 2.

30. 3. Luhačovice – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci 20:8 (8:4).
Velmi těžký zápas se silným domácím týmem. Naši bojovali, přestože na soupeře nestačili. Nejvíce branek: Matelová a Navrátil po 3.

30. 3. Vsetín – Bystřice pod Hostýnem, starší žáci 34:19 (18:8)
Favorizovaný tým Vsetína vedl už po první půli o 10 branek a do konce zápasu vedení navyšoval. Velký podíl na vítězství měl domácí střelec Číž s 12 brankami. I přesto si tak vysokou porážku za svůj výkon naši nezasloužili. Velmi dobře zahráli Matyska, Kaňa a brankář Šnajdr. Nejvíce branek Matyska 7, Kaňa 6, Hubík 3, Gál 2.

6. 4. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci – Kunovice 8:26 (4:12)
Naši mladší žáci předvedli proti vyspělému mužstvu Kunovic výkon, na který momentálně mají. Nejvíce branek, celkem pět, dal Mozola, čtyři z nich byly ze sedmimetrových hodů. Dobrý výkon podali Navrátil a Matela.

8. 4. Zlín A – Bystřice pod Hostýnem, starší žáci 25:19 (10:10)
V oslabené sestavě jen v osmi lidech nastoupili k předehrávanému utkání naši žáci. Proti současnému lídru tabulky podali dobrý výkon a do poločasu uhráli remízu. Pak se ale projevila větší sehranost domácího týmu. Nejvýraznější postavou zápasu byl v našem týmu Matyska s 10 brankami, dobře zahrál Šimek. Pochvala za bojovný výkon patří celému týmu.

12. 4. Dvůr Králové – Bystřice pod Hostýnem, muži A 17:19 (7:12)
Do 20. minuty byl obraz hry vyrovnaný, pak se začali prosazovat naši hráči a do šaten se šlo s pětibrankovým vedením. Rozhodující náskok jsme si udržovali i ve druhé půli, a to díky kvalitně chytajícímu Krupovi. Domácí jsou známi velmi dobrou obranou, ale slabinu mají v útočné fázi.  Co se tvrdosti týká, byla hra domácích na hranici pravidel. Dařilo se Zbránkovi, který dával branky ze svých trháků. Velmi jsme již výhru potřebovali k záchraně v soutěži. Pochvala za velmi bojovný výkon pro celý tým. Nejvíce branek: Juránek 3, Vaclach, Dobeš a Žůrek po 2.

Házená do škol
Ve dnech 24. a 25. 3. se uskutečnil oddíl házené v rámci projektu Házená do škol turnaj pro 3. a 4. třídy základních škol. Zúčastnily se ho bystřické školy T. G. M. a Bratrství Č. a Sl. a také Chvalčov a Loukov. Turnaj se velmi vydařil. Výsledek byl vidět hned na čtvrtečním tréninku, kam už přišly nové děti. Poděkování za perfektní organizaci celého turnaje bez sebemenšího zádrhelu patří Marku Liškovi.