Kopaná

Po zimní přípravě byl oslabený tým mužů doplněn o hráče, kteří byli na hostování. Ze Slavkova se vracejí R. Sadil a B. Pálka. Z Baťova se po odmlce opět vrátil T. Horák.Více se letos zapojí do hry mužů i dorostenci D. Ondroušek, J. Vašík a D. Konečný. Kádr mužstva pro jarní část: brankář V. Trochta, obrana M. Tureček, J. Šenovský, P. Kotas, T. Horák, záloha D. Šindelek, M. Dostál, D. Zapletal, R. Sadil, S. Zámorský, Š. Dluhoš. B. Pálka, útok D. Krajcar a M. Kušík.

29. 3. Bystřice pod Hostýnem, muži – Holešov 2:2 (0:1), branky Salajka, Zapletal.

První zápas jarní sezony, a hned na domácí půdě. V domácím týmu nemohli pro zranění nastoupit hned tři hráči základní sestavy. Jak se dalo očekávat, byla znatelná nervozita u obou týmů, hlavně v začátku zápasu. První branka padla po rohovém kopu ve 26. minutě a s tímto pro nás nepříznivým skóre se šlo do kabin. Úvod druhé půle vyšel lépe domácímu týmu, který potrestal chybu v rozehrávce, a nový hráč Salajka skóre vyrovnal. V další části hry šel hostující hráč sám na branku a Trochta ho při zákroku fauloval. Dostal červenou kartu a musel ho vystřídat náhradní dorostenecký brankář D. Konečný, aby úspěšně čelil trestnému kopu.  Naši hráči pak v početním oslabení skórovali a ujali se vedení.  To ale nevydrželo dlouho a o pět minut později bylo vyrovnáno. Závěr utkání patřil hostům, ale domácí tým se ubránil a skóre se už nezměnilo.

30. 3. Bystřice pod Hostýnem, dorost – Návojná 1:4, branka Zemánek.

5. 4. Kateřinice – Bystřice pod Hostýnem, muži 4:1 (1:1), branka Salajka.
Jedinou branku zápasu z naší strany jsme vstřelili po pěkné akci, kdy domácí obrana ještě nebyla plně soustředěna. Branka padla po třiceti vteřinách hry. Hra byla vyrovnaná, i když my jsme měli o něco více šancí. Na naši převahu odpověděli domácí gólem do šatny ve 44. minutě. Hra domácích ve druhém poločase přinesla brankové příležitosti. V 52. minutě byl domácí hráč faulován v pokutovém prostředí a pokutový kop domácí proměnili. O pět minut později přišla krásná akce domácích a další gól přesně do šibenice. V 60. minutě byl dovršen samostatný únik na branku a čtvrtý gól byl v naší síti. Chyběli nám tři hráči základní sestavy a potrestaný brankář Trochta, který měl na jeden zápas stopku.
5. 4. Hulín – Bystřice pod Hostýnem, dorost 4:0

6. 4. Hulín – Bystřice pod Hostýnem, starší žáci 3:1
6. 4. Hulín – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci 8:3, branky: Franěk 2, Nezhyba.

12. 4.  Bystřice pod Hostýnem, muži – Vigantice 3:0, branky: Salajka, Krajcar, Zapletal.

Super úvod zápasu z naší strany. Ve třetí minutě skóroval Salajka a o tři minuty později Krajcar, tak jsme už v 6. minutě vyhrávali 2:0. Kdo přišel později, mohl jen litovat. Po celý zápas byla znát značná převaha našeho týmu a postupně se nabízely další šance ke zvýšení skóre. To se povedlo v 38. minutě, když po Krajcarově akci dal hlavou třetí gól Zapletal. Stejný obraz hry byl k vidění i v druhé půli, ale s tím rozdílem, že po akcích Salajky a několikrát Šindelka se už další branky nepodařilo vsítit.

12. 4. Bystřice pod Hostýnem, starší žáci – Štítná nad Vláří 0:5
12. 4. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci 1:5, branka: Pařil.

13. 4. Bystřice pod Hostýnem, dorost – Vlachovice 5:0, branky: Hradil L. 2, Hradil R., Machala, Ondroušek.

Závěrem několik slov k dorostenecké kategorii. Po celou zimní přestávku se nepodařilo sehnat trenéra k našim dorostencům. Týden před startem soutěže se tohoto úkolu zhostili tři hráči A týmu mužů – jmenovitě Krajcar, Kušík a Tureček. Kdyby nebylo tohoto kroku, muselo by být naše mužstvo odhlášeno ze soutěže, která už probíhala. Z úvodního domácího zápasu byl znát posun ve hře, a hlavně se podařilo sehnat odpovídající počet hráčů. Krize už je tedy snad zažehnána. Poděkování patří všem třem jmenovaným hráčům za kladný přístup   a obětavost v nelehké situaci.