Archiv Zpravodaje

Bystřičtí minigolfisté zahájili sezonu v Brně

V hale Futurum byl v sobotu 19. března uspořádán 1. OPEN turnaj – oblastní turnaj jednotlivců pro oblast jižní Morava. Úvodní turnaj sezony absolvovalo celkem 43 hráčů. MGC Holešov i 1. DGC Bystřice pod Hostýnem měly v soutěži po jednom zástupci.

V soutěži seniorů zahrál Radek Doležel z MGC Holešov 96 úderů na čtyři okruhy a obsadil 13. místo. Byla to jeho premiéra v této kategorii. V soutěži mužů zahrál Vít Kotas 121 úderů a skončil na 15. místě. Ve stejné hale se uskutečnil o den později 2. OPEN turnaj obsazený 41 hráči a hráčkami. Bystřici reprezentovali čtyři minigolfisté, holešovské barvy hájila pouze Karolína Jandová (přestoupila k 1. 1. 2016). Zahrála 96 úderů a v kategorii žen obsadila 2. místo. Alena Doleželová dosáhla 99 úderů a byla první v soutěži juniorek. V kategorii mužů hrál nejlépe Daniel Dvořák s 96 údery, které mu zajistily 10. místo.

Start na Grand Prix v Brně
První celostátní turnaj jednotlivců, první z vrcholů nové minigolfové sezony, se konal 3. dubna v hale Futurum. Účastnilo se ho 77 hráčů. Barvy 1. DGC Bystřice pod Hostýnem hájilo deset sportovců. Nejlepší výkon předvedla Alena Doleželová, na čtyři okruhy zahrála 80 úderů a zvítězila v kategorii juniorek. Byl to zároveň i nejlepší výkon napříč ženskými kategoriemi. Patřila také ke třem hráčům turnaje, kteří hráli bez chyby.

V kategorii mužů byl z bystřické šestice nejlepší Miroslav Čibik (82 úderů a 4. místo v těžké konkurenci). V soutěži žen se nejvíce dařilo Lucii Pavelkové (92 úderů a 2. místo). V kategorii juniorů odstoupil Michal Čižmár po třetím kole a byl klasifikován na 7. místě.

Současně pokračovala 2. kolem extraliga družstev v sezoně 2015–2016. v soutěži žen zahrála trojice 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Doleželová, Pavelková, Švehlíková 272 úderů a zvítězila s náskokem 14 úderů před MGC Brno.

V kategorii juniorů od nás startovala pouze dvojice Doleželová – Čižmár a získala bronz za Chebem a Hradcem Králové. V prestižní soutěži smíšených družstev zahrál 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Doleželová, Čibik, Novák, Pavelková, Mlčoch, a Fantal 551 úderů a obsadil 5. místo. Zvítězil tým MGC Olomouc s 509 údery.