Archiv Zpravodaje

Petr Čeladník exceloval v turnaji

Dne 8. května byl v Bystřici pod Hostýnem uspořádán oblastní turnaj jednotlivců v minigolfu pro oblast Morava-jih, 3. OPEN turnaj. Na hřišti v Zahájeném se sešlo 25 hráčů a hráček. Domácí 1. DGC Bystřice pod Hostýnem reprezentovalo osm závodníků.

Skvělý byl Petr Čeladník, který na čtyři okruhy zahrál nádherných 81 úderů a zvítězil v soutěži mužů. Byl to nejlepší výkon dne. Pavel Doležel byl s 91 údery třetí. V kategorii seniorů-veteránů docílil Vladimír Sedláček 99 úderů a po rozstřelu vybojoval 3. místo. V soutěži seniorů byl Roman Janda s 99 údery sedmý, Ivan Doležel zahrál 107 úderů a obsadil 9. místo.

Matěj Novák byl první v soutěži juniorů díky výborným 85 úderům. Alena Doleželová zahrála rovněž pěkných 87 úderů a patřilo jí 1. místo v kategorii žákyň. Na prvním místě byla v soutěži žen klasifikována i Karolína Jandová, která docílila 90 úderů.

Současně byl uspořádán tradiční již 27. ročník Podhostýnského poháru družstev. Po vyrovnaném a napínavém souboji zvítězilo družstvo 1. DGC Bystřice pod Hostýnem, které v sestavě Novák, Doleželová, Jandová, Sedláček zahrálo 261 úderů a vybojovalo prvenství před loňským vítězem družstvem MGC Jedovnice (264 úderů). Další družstvo 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Čeladník, P. Doležel a I. Doležel zahrálo 279 úderů a obsadilo 5. místo.  Startovalo sedm družstev.

Úspěchy v Kopřivnici

Dne 10. května byl v Kopřivnici uspořádán oblastní turnaj jednotlivců v minigolfu pro oblast Morava-sever – 1. OPEN turnaj. Na hřiště TJ Start Kopřivnice v areálu městského koupaliště startovalo celkem 44 hráčů, mezi nimiž bylo šest golfistů 1. DGC Bystřice pod Hostýnem.

Nejlepší byla Alena Doleželová, která zahrála výborných 83 úderů na čtyři údery a patřilo jí 1. místo v soutěži žákyň. Karolína Jandová zahrála 93 úderů a bezpečně zvítězila v kategorii žen.

Úspěšný byl i Petr Čeladník, který docílil 86 úderů a v soutěži mužů obsadil 3. místo. V kategorii seniorů byl úspěšnější Roman Janda, který s 93 údery skončil desátý, zatímco Ivan Doležel s 94 údery obsadil 11. místo. V soutěži seniorů-veteránů skončil Vladimír Sedláček se 105 údery na 9. příčce.

V neděli 11. května se v Kopřivnici uskutečnil 2. OPEN turnaj pro oblast Morava-sever. Z 35 účastníků hájili tři hráči barvy bystřického klubu. Karolina Jandová zahrála výborných 84 úderů a patřilo jí 1. místo mezi ženami. Vladimír Sedláček uhrál 96 úderů a zajistil si 10. místo mezi seniory-veterány. R. Janda docílil 100 úderů a mezi seniory skončil desátý.

Dne 18. května byl v Kopřivnici uspořádán zemský turnaj jednotlivců v minigolfu pro oblast Moravy a Slezska – 2. Moravia Tour. Na hřišti TJ Start Kopřivnice se shromáždilo 57 hráčů. Barvy 1. DGC Bystřice pod Hostýnem jich reprezentovalo devět, MGC Holešov měl tradičně jednoho zástupce.

Nejlepší byla Karolina Jandová, která dosáhla 84 úderů a v soutěži žen bezpečně vyhrála. Alena Doleželová zahrála 87 úderů a byla první v kategorii žákyň. Talentovaná bystřická hráčka /15 let/ hrála již v 1. kole bezchybně a uhrála tak 18 úderů, což během dne dokázali jen dva dospělí golfisté, oba senioři.

Ze čtyř bystřických mužů byl nejlepší Pavel Doležel, který zahrál 85 úderů a po rozstřelu vybojoval pěkné třetí místo. Pořadí dalších: 6. Martin Mlčoch 88 úderů, 7. Petr Čeladník 89, 13. Zdeněk Macháček 94. Holešovský Radek Doležel zahrál 95 úderů a obsadil 13. místo. Roman Janda s 98 údery skončil na 16. příčce. Mezi veterány uhrál Vl. Sedláček 93 úderů a byl devátý.

Bylo uspořádáno také 4. kolo I. ligy družstev. V soutěži seniorů zahrála bystřická trojice Sedláček, I. Doležel a janda 285 úderů a obsadila 5. místo, pouhý úder před MGC Olomouc B a pět úderů za KDG 2000 Ostrava. O 1. místo se rozdělili s 255 údery KDG Tovačov a TJ Start Brno. Třetí byl MGC Brno B s 273 údery.

V prestižní soutěži smíšených družstev zahrála pětice 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Jandová, Doleželová, P. Doležel, P. Čeladník a Sedláček pěkných 438 úderů a obsadila 3. místo pouhé dva údery za KDG Tovačov. Zvítězil MGC Olomouc B se 430 údery. Pořadí dalších: 4. MGC 90 Brno B 445 úderů, 5. TJ Start Kopřivnice 456 úderů, 6. ME Blansko. V bystřickém týmu citelně chyběl Matěj Novák. S ním v sestavě by bystřická rezerva možná vybojovala 2. místo.

Pořadí v I. lize smíšených družstev po 4. kole: 1. MGC Olomouc B – 25 bodů, 1793 úderů, 2. KDG Tovačov – 18 bodů, 1832 úderů, MGC 90 Brno B – 17 bodů, 1831 úderů, 4. 1. DGC Bystřice pod Hostýnem – 14 bodů, 1860 úderů, 5. TJ Start Kopřivnice – 7 bodů, 2304 úderů, 6. ME Blansko – 4 body, 4288 úderů.