Bystřičtí minigolfisté zahájili novou sezonu v Ostravě

V neděli 5. dubna byl v Ostravě uspořádán 1. celostátní turnaj jednotlivců v minigolfu v roce 2015 – Grand Prix a extraliga družstev. Na hřišti KDG 2000 Ostrava v Horymírově ulici v Ostravě-Zábřehu se shromáždilo celkem 86 hráčů a hráček. První z vrcholů letošní golfové sezony absolvovalo také deset golfistů a golfistek 1. DGC Bystřice pod Hostýnem. Všichni účastníci odehráli čtyři okruhy na eternitu.

Daleko nejlepší výkon z bystřické výpravy předvedl Martin Mlčoch, který zahrál výborných 81 úderů a vybojoval ve velmi kvalitní soutěži mužů krásné 3. místo. Jen neúspěšný rozstřel ho připravil o druhou příčku. Pořadí a výkony dalších: 16. Daniel Dvořák 88 úderů, 21. Zdeněk Macháček 90 úderů, 27. Petr Čeladník 93 úderů, 28. Miroslav Čibik 94 úderů. Radek Doležel z MGC Holešov zahrál rovněž 64 úderů a obsadil 29. místo.

V kategorii juniorů byl z bystřické dvojice úspěšnější Matěj Novák, který zahrál 91 úderů a vybojoval pěkné 2. místo, pouhý úder za vítězem. Michal Čižmař byl se 104 údery osmý.

V soutěži juniorek zahrála Alena Doleželová 92 úderů a bezpečně a s velkým náskokem zvítězila. Pro šestnáctiletou bystřickou hráčku to byla úspěšná premiéra v této kategorii.

V soutěži žen byla z bystřické dvojice úspěšnější Lucie Pavelková, která pěkným výkonem 86 úderů vybojovala druhé místo. Karolína Jandová skončila se 90 údery čtvrtá.

Současně pokračovala extraliga družstev 2. kolem v sezoně 2014/2015. V soutěži juniorů zahrála trojice 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Novák, Doleželová a Čižmař 287 úderů a obsadila 2. místo za týmem MGC Hradečtí Orli, který uhrál 279 úderů. Třetí byl celek TJ MG Cheb s 310 údery. Pořadí po 2. kole: 1. Bystřice pod Hostýnem 6 bodů, 2. Hradec Králové 5 bodů., 3. Cheb 3 body.

V soutěži žen zahrálo bystřické trio Pavelková, Jandová Doleželová 268 úderů, ale o první místo se dělilo s družstvem MGC 90 Brno, které také uhrálo 268 úderů. Třetí tým TJ MG Cheb dosáhl 325 úderů. Pořadí po druhém kole: 1. Bystřice pod Hostýnem 7 bodů, 2. Brno 5 bodů, 3. Cheb 2 body.

V prestižní soutěži smíšených družstev zahrál tým 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Mlčoch, Dvořák, Macháček, Čibik, Čeladník a Doleželová 447 úderů a obsadil 5. místo. Zvítězilo družstvo MGC Olomouc se 421 údery. Pořadí dalších: 2. GC Rakovník 437 úderů, 3. SK Tempo Praha 439 úderů, 4. MGC Hradečtí Orli 444 úderů, 6. MGC Jedovnice 452 úderů, 7. KDG Tovačov 484 úderů.