Archiv Zpravodaje

Sedmý ročník Běhu na Hostýn měl nejvíce účastníků v historii

14. 8. 2010

Sto třicet pět závodníků vyběhlo z bystřického náměstí, aby změřili své síly v tradičním Běhu na Hostýn pořádaném Orelskou jednotou Bystřice pod Hostýnem. Do cíle, k hostýnské rozhledně, se běžci dostali po zdolání 5kilometrové trati s převýšením 422 metrů. Mezi nejstarším a nejmladším závodníkem byl věkový rozdíl 66 let. Zvítězil Tomáš Blaha z AK Asics Kroměříž s časem 21:52. Ze čtyř zúčastněných žen byla nejrychlejší Irena Šádková z X-AIR Ostrava s časem 27:58.
Závod odstartoval čestný host akce, úspěšný lyžařský trenér Petr Záhrobský. Poprvé se běhu zúčastnili sportovci ze Salzkottenu, partnerského německého města Bystřice pod Hostýnem. Horu pokořil i nevidomý běžec Marek Šimíček v tandemu se svou jedenáctiletou dcerou Klárou.
Běh byl uspořádán za podpory Zlínského kraje a pod záštitou Ing. Jindřicha Ondruše, náměstka hejtmana, a města Bystřice pod Hostýnem.