Tři vítězství na domácím Grand Prix

Vneděli 25. května byl v Bystřici pod Hostýnem uspořádán celostátní turnaj jednotlivců v minigolfu – 3. Grand Prix. Další z vrcholů letošní golfové sezony shromáždil na hřišti 1. DGC Bystřice p. H. lesoparku Zahájené 77 hráčů a hráček. Bystřický klub nastoupil s dvanácti golfisty, barvy MGC Holešov hájil jeden hráč.

Nejlepší z bystřické sestavy byla Alena Doleželová, která na čtyři okruhy zahrála výborných 82 úderů a patřilo jí 1. místo v kategorii žákyň, ale také 1. místo mezi všemi startujícími golfistkami (seniorky, ženy, juniorky a žákyně), které vybojovala v rozstřelu. Matěj Novák uhrál 90 úderů a zvítězil ve velmi vyrovnané kategorii juniorů.

Výbornou výkonnost předvedli domácí hráči i v kategorii mužů. Petr Čeladník dosáhl 85 úderů a vybojoval pěkné 6. místo. Pořadí dalších: 8. Martin Mlčoch, 10. Pavel Doležel, 11. Zdeněk Macháček, 12. Miroslav Čibik, všichni zahráli 86 úderů, 18. Daniel Dvořák 89 úderů. Holešovský Radek Doležel zahrál 90 úderů a obsadil 21. místo.

Z dvojice bystřických žen byla úspěšnější Lucie Pavelková, která docílila 90 úderů a vybojovala 3. místo. Karolína Jandová byla s 94 údery pátá. Vladimír Sedláček dosáhl 100 úderů a mezi seniory – veterány skončil na 7. příčce. Otakar Bucek obsadil v soutěži žáků 3. místo.

Proběhlo také 4. kolo extraligy družstev. V soutěži juniorů zahrála bystřická trojice Doleželová, Novák a Bucek 323 úderů a obsadila 2. místo, pouhý úder za TJ MG Cheb. Třetí byl MGC Hradečtí Orli.

V soutěži žen zahrála trojice 1. DGC Bystřice p. H. ve složení Doleželová, Pavelková a Jandová 266 úderů a zvítězila s náskokem 9 úderů před úřadujícím mistrem ČR, družstvem MGC 90 Brno.

V prestižní soutěži smíšených družstev zahrál tým 1. DGC Bystřice p. H. v sestavě Čeladník, Mlčoch, Macháček, Čibik a Dvořák výborných 432 úderů, ale to stačilo až na 4. místo. Zvítězilo družstvo MGC Olomouc 424 úderů, druhý byl tým GC 85 Rakovník 425 úderů, třetí skončila pětice SK Tempo Praha 429 úderů. Pořadí dalších: 5. MGC 90 Brno 453, 6. MGC Jedovnice 464, 7. 1. MGC Děkanka Praha 477 úderů.

Přítomnost převážné většiny minigolfové elity České republiky a nádherné, ideální počasí se zasloužily a spolupodílely na sérii skvělých výkonů: 2 krát bylo zahráno 18 úderů a 16 krát (!) bylo zahráno 19 úderů. Mezi hráči, kteří dokázali uhrát 19 úderů, byli i tři domácí hráči: Doleželová, Čibik a Novák.