Turnaje bystřických minigolfistů

Moravia Tour v Blansku

V neděli 19. dubna byl v Blansku uspořádán 1. Moravia Tour – zemský turnaj jednotlivců v minigolfu pro oblast Moravy a Slezska. Na hřiště ME Blansko v rekreační oblasti Palava se dostavilo celkem 44 hráčů a hráček. Barvy 1. DGC Bystřice pod Hostýnem hájilo osm golfistů a golfistek. Soutěžící absolvovali čtyři okruhy na eternitových drahách.

Nejlepší z bystřické sestavy byla Karolína Jandová, která zahrála 95 úderů a v soutěži žen obsadila 3. místo. Juniorka Alena Doleželová zahrála 97 úderů a junior Matěj Novák 100 úderů. Oba mladí reprezentanti ČR byli první ve svých kategoriích.

V soutěži mužů byl z bystřické dvojice úspěšnější Petr Čeladník, který docílil 101 úderů a obsadil 11. místo. Vít Kotas se 102 údery skončil na 13. místě. Radek Doležel z MGC Holešov byl se 102 údery dvanáctý.
V kategorii seniorů byl z bystřického tandemu úspěšnější Ivan Doležel, který zahrál 125 úderů a obsadil 10. místo. Roman Janda skončil se 139 údery na 12. příčce. V soutěži seniorů- veteránů uhrál Vladimír Sedláček 121 úderů a skončil na 8. místě.

Současně pokračovala I. liga družstev 3. kolem v sezoně 2014–2015. V soutěži seniorů zahrála bystřická trojice v sestavě Sedláček, I. Doležel a Janda 385 úderů a obsadila 4. místo. Po 3. kole je bystřický tým na 5. místě.

V prestižní soutěži smíšených družstev zahrálo družstvo 1. DGC Bystřice p. H. v sestavě Jandová, Kotas, Sedláček, I. Doležel a Janda 582 úderů a obsadilo 4. místo.

Grand Prix v Rakovníku

V neděli 3. května byl v Rakovníku uspořádán 2. celostátní turnaj v minigolfu v r. 2015 – Grand Prix. Na hřišti GC 85 Rakovník startovalo 85 hráčů a hráček. Druhého z vrcholů letošní golfové sezony se zúčastnilo také deset golfistů a golfistek 1. DGC Bystřice p. H. Všichni účastníci absolvovali čtyři okruhy na eternitu.

Nejlepším hráčem bystřického klubu byl Daniel Dvořák, který zahrál 91 úderů a obsadil v soutěži mužů 13. místo. Pořadí a výkony dalších: 15. Miroslav Čibík 93 úderů, 16. Zdeněk Macháček 93 úderů, 21. Petr Čeladník 95 úderů, 23. Martin Mlčoch 97 úderů. Radek Doležel MGC Holešov obsadil se 104 údery 32. místo.

V kategorii juniorů byl z bystřické dvojice úspěšnější Matěj Novák, který s 94 údery vybojoval 3. místo. Michal Čižmár byl se 110 údery na 8. místě. V soutěži juniorek byla Alena Doleželová se 101 údery první. V kategorii žen byla z bystřické dvojice úspěšnější Karolína Jandová, která s 98 údery získala po rozstřelu 3. místo. Lucie Pavelková skončila se 101 údery šestá.

Současně pokračovala extraliga družstev 3. kolem v sezoně 2014–15. V soutěži juniorů zahrála trojice 1. DGC Bystřice p. H. v sestavě Novák, Doleželová a Čižmár 305 úderů a tím získala 2. místo za MGC Hradečtí Orli s 295 údery. Třetí skončil tým TJ MG Cheb. Po 3. kole je pořadí: 1. Hradec Králové 9 bodů, 2. Bystřice p. H. 8 bodů, 3. Cheb 4 body.

V soutěži žen zahrálo bystřické trio ve složení Jandová, Pavelková a Doleželová 300 úderů a to stačilo na 2. místo za MGC 90 Brno s 292 údery. Třetí byla trojice TJ MG Cheb. Po 3. kole mají Bystřice p. H. a Brno na 1. místě shodně 9 bodů a 836 úderů. Třetí Cheb má 3 body.

V prestižní soutěži smíšených družstev zahrála pětice bystřického klubu v sestavě Dvořák, Čibík, Macháček, Novák a Mlčoch 468 úderů a obsadila 4. místo. Zvítězil SK Tempo Praha se 426 údery. Pořadí dalších: 2. GC 85 Rakovník 451 údery, 3. MGC Olomouc 461 úderů, 5. MGC Hradečtí Orli 470 úderů, 6. MGC Jedovnice 473 úderů, 7. KDG Tovačov 534 úderů.

Dva oblastní turnaje u nás

V sobotu 9. května byl v Bystřici p. H. uspořádán 2. OPEN turnaj-oblastní turnaj jednotlivců v minigolfu pro oblast Morava-jih. Na hřišti v městském lesoparku Zahájené v se sešlo celkem 31 hráčů a hráček. Domácí 1. DGC Bystřice p. H. reprezentovalo deset golfistů a golfistek.

Nejúspěšnější byl Vladimír Sedláček, který zahrál 88 úderů a zvítězil v soutěži seniorů-veteránů. V. Sedláček byl jediný hráčem dne, který zahrál 19 úderů. Podařilo se mu to v závěrečném čtvrtém okruhu a tím strhl vítězství na svou stranu. Oldřich Mikulík skončil se 121 údery na 9. místě.

Také Matěj Novák zahrál 88 úderů a byl první v kategorii juniorů. První místa obsadili i další bystřičtí golfisté ve svých kategoriích. Karolína Jandová s výkonem 91 úderů v soutěži žen, juniorka Alena Doleželová s 89 údery a žák Marek Mikulín.

V soutěži mužů byl z bystřické dvojice úspěšnější Petr Čeladník, který zahrál 89 úderů a obsadil 5. místo. Vít Kotas s 92 údery byl klasifikován na 6. místě. V kategorii seniorů dosáhl Ivan Doležel 110 úderů a to znamenalo 6. místo. Roman Janda byl se stejným počtem úderů pátý.

V neděli 10. května byl v Bystřici p. H. uspořádán 3. OPEN turnaj. Barvy domácího klubu hájilo osm hráčů a hráček.

Nejlepší výkon předvedl Matěj Novák. Zahrál 83 úderů, což znamenalo 1. místo v juniorské kategorii a byl to současně nejlepší výkon dne. Alena Doleželová uhrála 87 úderů a byla první v soutěži juniorek.

Kategorie žen byla záležitostí bystřické dvojice. Zvítězila Petra Machová Kouřilová, která dosáhla 90 úderů. Karolína Jandová byla s 95 údery druhá. V soutěži seniorů byl první Ivan Doležel se 109 údery.

V kategorii mužů byl Vít Kotas se 107 údery čtvrtý. Radek Doležel MGC Holešov obsadil se 106 údery 3. místo. V soutěži seniorů-veteránů byl Vladimír Sedláček se 113 údery pátý a Oldřich Mikulík se  131 údery skončil sedmý.

Současně byl v obou dnech uspořádán tradiční, již 28. ročník Podhostýnského poháru smíšených družstev. Zvítězilo družstvo 1.DGC Bystřice p. H. A, které v sestavě Doleželová, Jandová, Machová, Novák a Čeladník zahrálo. 522 úderů. Bystřický tým tak obhájil své loňské vítězství. Družstvo 1.DGC Bystřice p. H. B v sestavě Sedláček, I. Doležel, Kotas a Mikulík zahrálo 616 úderů a obsadilo 3. místo. Startovalo osm týmů.