Nedávné úspěchy našich minigolfistů

Moravia Tour u nás

V neděli 17. května byl v Bystřici pod Hostýnem uspořádán 2. Moravia Tour – zemský turnaj jednotlivců v minigolfu pro oblast Moravy a Slezska. Na hřiště v lesoparku Zahájené se dostavilo celkem 58 hráčů a hráček. Barvy domácího klubu 1. DGC Bystřice pod Hostýnem hájilo deset golfistů a golfistek.
Nejlepším hráčem z bystřické sestavy byl Petr Čeladník, který zahrál 83 úderů a zvítězil v kategorii mužů. Byl to absolutně nejlepší výkon dne. Pořadí dalších: 11. Zdeněk Macháček 89 úderů, 17. Vít Kotas 98 úderů. Radek Doležel MGC Holešov obsadil s 89 údery 10. místo.
Soutěž juniorů byla záležitostí bystřického tandemu. Zvítězil Matěj Novák s 87 údery, Michal Čižmár byl druhý, když uhrál 99 úderů. Juniorka Alena Doleželová zahrála 89 úderů a obsadila ve své kategorii 1. místo. Karolína Jandová uhrála 91 úderů a obsadila v soutěži žen 2. místo.
V kategorii seniorů – veteránů zahrál Vladimír Sedláček 93 úderů a vydobyl 5. místo. Oldřich Mikulík skončil se 125 údery na 15. příčce. Ivan Doležel zahrál 111 úderů a obsadil 9. místo mezi seniory.
Současně pokračovala I. liga družstev 4. kolem. V soutěži seniorů zahrála trojice 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Sedláček, I. Doležel a Mikulík 329 úderů a obsadila 4. místo. Po 4. kole je bystřický celek na 5. místě.
V prestižní soutěži smíšených družstev zahrál tým 1. DGC Bystřice pod Hostýnem B v sestavě Jandová, Sedláček, Kotas, Čižmár a I. Doležel 492 úderů a obsadil 4. místo.

Nations Cup v Ostravě

Ve dnech 23. a 24. května byl v Ostravě uspořádán mezinárodní turnaj juniorů v minigolfu – Youth Nations Cup 2015. Na hřišti KDG 2000 Ostrava v Horymírově ulici v Ostravě-Zábřehu se představilo 27 mladých hráčů a hráček ze čtyř států. Startovali také tři golfisté z 1. DGC Bystřice pod Hostýnem a byli úspěšní.
V soutěži juniorek zahrála Alena Doleželová na deset okruhů 226 úderů a vybojovala pěkné 2. místo za Švédkou Jasmin Hanssonovou, která docílila 219 úderů. Třetí v pořadí byla Němka Sarah Schumacherová s 228 údery. A. Doleželová byla tak nejlepší z trojice českých reprezentantek.
V soutěži juniorů byl z bystřické dvojice úspěšnější Matěj Novák, který zahrál 211 úderů a vybojoval také pěkné 2. místo za vítězem Ondřejem Škaloudem, dalším reprezentantem České republiky, který zahrál 208 úderů. Michal Čižmár uhrál 220 úderů a obsadil 7. místo, jako šestý nejlepší z osmi reprezentantů ČR.
V soutěži smíšených družstev zahrál reprezentační tým České republiky A 499 úderů a bezpečně zvítězil. Ve čtyřčlenné sestavě vítězného družstva byli všichni tři hráči bystřického klubu.
Ve dnech 8. a 9. srpna bude uspořádáno na tomto ostravském hřišti mistrovství Evropy juniorů. Bystřická trojice Novák, Čižmár a Doleželová by měla být nominována do sestavy reprezentačního družstva České republiky.

Grand Prix v Jedovnicích
V Jedovnicích byl v neděli 7. června uspořádán 3. celostátní turnaj jednotlivců v minigolfu v r. 2015 – Grand Prix. Na hřišti MGC Jedovnice v rekreačním středisku Olšovec se shromáždilo 76 hráčů a hráček. Na třetím z vrcholů letošní golfové sezony startovalo také jedenáct golfistů a golfistek z 1. DGC Bystřice p. H.
Nejlepším bystřickým hráčem byl Martin Mlčoch, který na čtyři okruhy zahrál 85 úderů a vybojoval v kategorii mužů 3. místo, pouhý úder za vítězem. O druhou příčku ho připravil neúspěšný rozstřel. Pořadí dalších: 19. Zdeněk Macháček 92 úderů, 23. Petr Čeladník 95 úderů, 26. Miroslav Čibik 96 úderů, 27. Daniel Dvořák 99 úderů. Radek Doležel MGC Holešov zahrál také 99 úderů a obsadil 28. místo.
V soutěži juniorů zahrál Matěj Novák 92 úderů a vybojoval 2. místo. Michal Čižmár skončil se 100 údery sedmý.
Kategorii žen ovládla trojice hráček bystřického klubu. Zvítězila Petra Machová Kouřilová, která uhrála 88 úderů. Lucie Pavelková byla s 90 údery druhá a Karolína Jandová byla s 92 údery třetí. V soutěži juniorek byla Alena Doleželová první s 95 údery.
Současně pokračovala 4. kolem extraliga družstev v sezoně 2014–2015. V soutěži juniorů zahrála trojice 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Novák, Doleželová a Čižmár 287 úderů a tím vybojovala vítězství před MGC Hradečtí Orli 294 úderů. Třetí byl tým TJ MG Cheb. Po 4. kole je pořadí: 1. Bystřice pod Hostýnem 12 bodů, 2. Hradec Králové 11 bodů, 3. Cheb 5 bodů.
V kategorii žen zahrálo trio bystřického klubu ve složení Pavelková, Jandová a Doleželová 277 úderů a vybojovalo rovněž 1. místo před MGC 90 Brno 295 úderů. Třetí bylo družstvo TJ MG Cheb. Pořadí po 4. kole: 1. Bystřice 13 bodů, 2. Brno 11 bodů, 3. Cheb 4 body.
V prestižní soutěži smíšených družstev zahrál tým 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Mlčoch, Čibik, Novák, Macháček a Dvořák 464 úderů a obsadil 5. místo. Zvítězil MGC Olomouc se 440 údery. Pořadí dalších: 2. SK Tempo Praha 444 úderů, 3. GC 85 Rakovník 447 úderů, 4. MGC Jedovnice 455 úderů, 6. MGC Hradečtí Orli 475 úderů, 7. KDG Tovačov 528 úderů.