Házená

17. 5. Bystřice pod Hostýnem, mladší dorost – Sokolnice 36:28 (18:11)
Domácí vedoucí tým soutěže potvrdil roli favorita a zápas měl od začátku ve svých rukách. Oba brankáři Šnajdr a Šimek zachytali velmi dobře. V poli hráli nejlépe Měchura a Matyska, Petrovčín a Hubík. Pěkný kolektivní výkon a potvrzení prvního místa v tabulce. Sestava a branky: Šimek, Šnajdr – Měchura 10, Matyska 10, Petrovčín 5, Hubík 5, Kaňa 3, Cápík, Horák, Šnajdr V., Chadim, Gál.
17. 5. Domácí turnaj našich minižáků. Zúčastnilo se osm družstev, z toho tři týmy za náš oddíl. Celkovým vítězem bylo naše družstvo  B2 ve složení: Gajdoš – brankář s třemi brankami, Navrátil F. 40 branek, Jež 18 branek, Měchura M. 5, Bihari M. 1.

30. 5. Nové Veselí – Bystřice pod Hostýnem, dorost mladší 40:21 (17:8)
Po cestovních trampotách bystřického mužstva, kdy polovina mužstva přijela až v průběhu prvního poločasu, a za absence Hubíka a Vičana se dočkali naši dorostenci potupné porážky od domácích, za které ovšem nastoupila polovina mistrovského celku dorostenců A Nového Veselí. Nic se ale nezměnilo na našem 1. místě v soutěži.

31. 5. Kunovice, dívky – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci A 15:13 (10:5)
V první půli byla domácí děvčata v převaze, ale to neplatilo v druhém poločase, kdy naši žáci zlepšili hru a uhráli proti favoritovi krásný výsledek, druhou půlku dokonce 5:8. V brance dobře zachytali Pálka i Měrka, v poli byl výborný Mozola s 5 brankami, Popelík 2, Matela 2, Strava 2, Chadim1, Dostál 1, Vašíček, Šerek.

6. 6. Festival házenkářských nadějí se opět po roce konal za krásného počasí v Zubří. Zúčastnilo se ho 32 mužstev, za náš oddíl jsme poslali 5 družstev. Tentokrát však nešlo ani tak o branky a body, ale o to, aby si děti si zahrály a dokázaly si tak, že umějí využít v zápasech vše, co se v průběhu sezony naučily. Všichni soutěžící dostali medaile od starosty Zubří a mezi předávajícími byli i extraligoví hráči Bechný s Čípem. Výborná organizace a celkově vydařený de

7. 6. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci A – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci B 19:19 (11:9)
Trenéři měli starost postavit proti sobě dvě vyrovnaná mužstva, aby oba týmy tvořily kompletní celky. Do zápasu vstoupilo A mužstvo lépe a poločas vyhrálo. Zásluhu na tom měl hlavně Strava, který střelecky exceloval s 12 brankami, výborně zahrál Heryán v obraně, která dokázala odrážet velkou sílu útočné  trojice – Mozola 7 branek, Matela 4, Miškay 2. V druhém poločase už obrana A týmu neměla  tolik sil čelit stále sílícímu tlaku a B tým se tak dostal do vedení. Velmi dramatický závěr korunovala vyrovnávací branka 20 vteřin před koncem utkání. Skvělý výkon obou mužstev. Těžko vyzdvihnout nejlepší hráče, byl to u obou týmů kolektivní výkon s perfektním nasazením. Trenéři – Muller a Matela.

14. 6. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci – Zubří B ch. 14:12 (6:3)
V tabulce jsme byli o bod před soupeřem, tak jsme chtěli v domácím prostředí a posledním zápase sezony samozřejmě vyhrát. Patnáct minut první půle to byl z naší strany naprosto perfektní výkon. Dominovala obrana s Miškayem a v útoku se také dařilo proměňovat šance a hned z toho bylo vedení 6:1. V druhé části hry se podařilo odrazit předpokládaný nápor soupeře a naši žáci si pak na závěr užili vítězství. Perfektní výkon – Mozola s 6 brankami, Heryán 3, pivot Šerek 2 a v brance Pálka. Na závěr soutěží obdrželi všichni hráči medaile od ZKSH a o předání se postaral nejlepší sportovec města Bystřice pod Hostýnem v uplynulé sezoně, bývalý reprezentační pivot, dlouholetý hráč extraligy a současný hráč prvoligové Bystřice p. H. Radim Kovařík a člen výboru házené K. Oškera.

Sestavy pro jarní část – žáci A: Měrka – Strava – Chadim, Popelík, Heryán, Dostál, Pospíšil, Vašíček, Nesrsta, Holintová. Žáci B: Pálka – Mozola, Matela, Miškay, Plašil, Šerek, Darebník, Haša, Horák, Barešová. Trenéři: Muller, Matela.

Hodnocení A týmu
Naši házenkáři ukončili sezonu 12. 6. Trenér Martin Žůrek zhodnotil uplynulou sezonu a nastínil plán přípravy na nadcházející novou sezonu. Celek by měl zůstat z větší části pohromadě až na menší změny a J. Zbranka, který momentálně řeší hostování u některého z extraligových celků. Umístění našeho mužstva na 4. místě je sice zlepšením, ale nezastíráme, že jsme měli vyšší cíle. Škoda některých zbytečných proher, ať už v domácím prostředí nebo u soupeřů. V uplynulé sezoně jsme spolupracovali s okolními kluby a do budoucna se rýsuje spolupráce s nejúspěšnějším extraligovým týmem Zubří. Byla by to pro obě strany prospěšná spolupráce. V letní přestávce budou hráči udržovat kondici individuálně a společná příprava začne začátkem srpna nabíráním kondice. Jako každoročně se budou konat přípravné zápasy. Přejeme všem pěkné léto a do nového ročníku sportovní úspěchy a zdraví.