Archiv Zpravodaje

Kopaná

11. 5. Holešov – Bystřice pod Hostýnem, straší žáci 12:0
11. 5. Holešov – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci 12:0

18. 5.  Bystřice pod Hostýnem, muži – Slušovice  3:1 (1:0 ), branky: Šindelek 2, Matějka.
Domácí vítězství nad týmem, který je ve spodní části tabulky, bylo povinností. Hosté se po  většinu času bránili a velmi málo se dostávali se do útočných akcí. V domácím týmu většinu akcí táhl Matějka a připravoval tak šance svým spoluhráčům. Ale ani Dostál, Kušík a Krajcar nedostali míč za záda brankaře hostů.  Až ve 24. minutě se brankově prosadil Šindelek. Hosté pak měli do přestávky výhodu trestného kopu a po hlavičce soupeře jen se štěstím Trochta vyrazil. My jsme měli ještě v závěru první půle dvě šance na vstřelení gólu. Po přestávce hosté vyvinuli  15minutový tlak, ten  vyústil střelou zblízka a skóre bylo srovnáno. Naši hráči postupně útočili a do 5. minuty přidal další gól po sólové akci Matějka. Další pak přišel o 5 minut později, 77 minut po kombinační akci se podruhé prosadil Šindelek. Výhra mohla být vyšší, kdyby Krajcar využil aspoň jedné se svých tří stoprocentních  příležitostí. Hlavní je, že body zůstaly doma.
18. 5. Bystřice pod Hostýnem, starší žáci – Luhačovice 2:8, branky: Machač, Křížek.

18. 5. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci – Luhačovice 3:5, branky: Machala, Žiška, Pařil.
19. 5. Bystřice pod Hostýnem, dorost – Paseky Zlín 8:2, branky: Trnčík, Hradil, Vinklárek, Vyoral, Vašík J.
25. 5. Chropyně – Bystřice pod Hostýnem, muži  1:3 (0:2),  branky: Krajcar 2, Sadil.
V úvodní části zápasu jsme byli lepší a důraznější v osobních soubojích. Už v 11. minutě se prosadil střelecky Krajcar a nadále pokračovali v nátlaku, který vyústil střelou k tyči, a opět se střelecky vyznamenal Krajcar. V druhé části hry se domácí zlepšili, zpřesnili kombinaci a častěji byli na polovině hostů. Tento zlepšený výkon byl korunován kontaktním gólem. Hosté se ale znovu dostali do hry a dvoubrankového vedení díky střídajícímu Sadilovi. Velmi pohledné utkání, jen škoda, že naši hráči  místo jednoduchých střel volili složité kombinační prvky. Po zásluze ale vezeme 3 body.
26. 5. Hulín – Bystřice pod Hostýnem, starší žáci 5:0
26. 5. Hulín – Bystřice pod Hostýnem, mladší 1:4, branky: Žiška, Machala 2, Machač.

1. 6. Bystřice pod Hostýnem, muži – 1. Valašský FC  3:0, branky: Matějka, Kušík, Krajcar.
Celý první poločas se hrálo na půlce hostů. Šance na vstřelení gólu bylo hodně, ale skvěle hrající obrana hostů většinu akcí zlikvidovala, pokud už jsme se dostali ke střelbě, bylo to vedle, nad nebo do břevna. V druhé půlce měli hosté více akcí, ale žádná nevedla ke gólovému efektu. Pak jsme opět převzali iniciativu, velkou šanci měl Dostál, ale střela šla opět těsně vedle. Vše bylo vynahrazeno v  56. a  57. minutě, kdy dva slepené góly Matějky a Kušíka definitivně  zlomily odpor soupeře. O 10 min později dal třetí gól Krajcar a takový byl  i konečný výsledek.
1. 6. Bystřice pod Hostýnem, starší žáci – Juřinka 1:4, branka: Kocman
1. 6. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci – Juřinka 0:8
2. 6. Bystřice pod Hostýnem, dorost – 1. Valašský FC 1:1,  branka: Pučok
8. 6 Luhačovice – Bystřice pod Hostýnem, muži  0:0
Velmi vyrovnaný zápas na obou stranách s důrazem na obrannou hru. K vidění nebyla ani na jedné straně vyložená branková situace. V druhém poločase se hra o poznání zrychlila a kvalita hry šla nahoru. Diváci se dočkali i několika slibných šancí. Z naší strany měl dvě vyložené šance Krajcar, ale střelecké štěstí ho opustilo. I domácí měli šanci –  v 80. minutě prošel celou naší obranou útočník domácích, ale ani to nebylo korunováno úspěchem.
8. 6. Luhačovice – Bystřice pod Hostýnem, dorost 4:1, branka: Konečný
9. 6. Horní Bečva – Bystřice pod Hostýnem, starší žáci 6:0
9. 6. Horní Bečva – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci 2:3,  branky: Machala 2, Burda.

Dohrávka: Velké Karlovice – Bystřice pod Hostýnem, muži  2:0
Bojovné utkání s fotbalovou kvalitou. Domácí otevřeli skóre v 33. minutě gólem z dorážky. Pět min před koncem první půle jsme měli gólovou příležitost my, ale domácí brankář  perfektním zákrokem zabránil vyrovnání. Domácí měli po přestávce dvě gólové šance, ale Trochta byl vždy na místě. Domácí ale byli v druhé půli lepším týmem a svou převahu korunovali druhou brankou v 83. minutě. Bystřický tým na úzkém hřišti Karlovic vyhrál naposledy v roce 1998 – nadále tedy trvá naše neúspěšnost u soupeře, zatímco ostatní týmy nemají problém.

15. 6. Bystřice pod Hostýnem, muži – Vsetín  3:2 (2:0), branky: Matějka, Zapletal, Krajcar.
První poločas byl výborný, po všech stránkách jsme byli lepší a poločas mohl skončit vyšším rozdílem, kdyby krásné akce Šindelka, Turečka, Krajcara a Dostála skončily brankou. To se ale podařilo až Matějkovi v 17. minutě. Pak  měl soupeř šanci po rohovém kopu a k vyrovnání chybělo jen velmi málo. Krátce před koncem poločasu bodoval po Kušíkově akci Zapletal. Hostům se podařil dát kontaktní gól už 47. minutě. Naši hráči se nenechali brzkou brankou soupeře vyvést ze hry a v 55. minutě jsme z rohového kopu (Krajcar) zaznamenali 3. gól v síti soupeře. Vsetín ale nadále bojoval a 70 minut snižoval na rozdíl jedné branky  z pokutového kopu na konečný stav 3:2. Závěr zápasu se nám vůbec nepodařil a bylo z toho zbytečné drama.

16. 6. Dohrávka 17. kola: Bystřice pod Hostýnem, dorost – Napajedla  3:3, branky: Vašík 2, Krist
16. 6. Bystřice pod Hostýnem, starší žáci – Paseky Zlín 0:1
16. 6. Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci – Paseky Zlín 3:4, branky: Machač, Červinka, Žiška

22. 6. Dohrávka: Kateřinice – Bystřice pod Hostýnem, muži  4:6 (1:1), branky: Matějka 2, Krajcar, Minář, Zámorský 2.
Začátek zápasu a vůbec první půle byla z obou stran opatrná, jen ojediněle se vyskytovaly  kombinační akce. Domácí hrozili do poločasu jen ze čtyř rohových kopů. Z naší strany  pak         v závěrečných 20 minutách první půle přišlo několik střeleckých šancí, ale ujala se jen Krajcarova střela v 39. minutě. Domácí ale ve 45. minutě odpověděli vyrovnávací brankou. Po přestávce nastaly golové hody – hned ve 47. minutě se trefil Minář, za 4 minuty vyrovnali, za 2 minuty na to se ujala Matějkova střela, domácí opět za 4 minuty srovnali na 3:3. Po 4. minutě se trefil Zámorský a za dvě minuty po něm Matějka – to už bylo 3:5. V 77. minutě kopali domácí pokutový kop, snížili na 4:5. V 88. minutě po přihrávce Krajcara opět skóroval Zámorský na konečný výsledek 4:6. Výborná druhá půle a skvělý zážitek pro diváky v závěru sezony.
22. 6. Broumov – Bystřice pod Hostýnem, dorost  9:1,  branka: Konečný D.

Sestava jara: Trochta – Šenovský, Zezulka, Matějka, Dostál, Zapletal, Kušík, Sadil, Krajcar, Minář, Kotas P., Zámorský, Tureček, Třasoň. Trenér: A. Skácel. Sezona našich mužů byla velmi zdařilá, což dokládá pohled na tabulku. Zodpovědný přístup všech hráčů k zápasům i tréningům se vyplatil. Budeme se těšit na novou sezonu, na kvalitní výkony týmu.
Umístění dorostu: ze 14 celků 13. místo, skóre: 34:123, 13 bodů.
Umístění starších žáků: z 12 ceků  11. místo, skóre 22:88, 12 bodů.
Umístění mladších žáků: z 12 celků 5. místo, skore100:42, 42 bodů.
U dorostu se hrál krajský přebor. U žáků krajská soutěž. Budeme si jen přát, aby se nám v mládežnických kategoriích začalo dařit lépe, než tomu bylo letos. Posun k lepšímu se projevil u mladších žáků. Děkujeme hráčům trenérům a fanouškům za podporu při letošních zápasech domácích i venkovních.