Archiv Zpravodaje

Bystřičtí minigolfisté na Grand Prix

Na počátku května byla v Blansku uspořádána druhá minigolfová Grand Prix v roce 2013 a současně i 3. kolo extraligy družstev. Druhý ze série vrcholů letošní minigolfové sezony  přilákal na hřiště ME Blansko celkem 81 hráčů  a hráček z celé republiky. Bylo mezi nimi i deset členů 1. DGC Bystřice pod Hostýnem  a jeden hráč z MGC Holešov.

nejlepšího výkonu v bystřické výpravy dosáhl Martin Mlčoch, který na čtyři okruhy zahrál 89 úderů a ve velmi kvalitní soutěži mužů obsadil 14. místo. Pořadí dalších: 17. Lubomír Zontág 90, 18. Ondřej Mlčoch 91, 21. Daniel Dvořák 92 úderů. Holešovský Radek Doležel byl s 94 údery na 24. místě.

V kategorii žen byla Silvie Švehlíková třetí a Lucie Pavelková čtvrtá – obě zahrály 94 údery.
Juniorka Karolína Jandová uhrála 93 úderů a žákyně Alena Doleželová dosáhla 98 úderů. Obě golfistky obsadily 1. místo ve svých kategoriích. V soutěži juniorů obsadil Miroslav Čibík 4. místo, Matěj Novák byl pátý – oba dosáhli 93 úderů.
Ve 3. kole extraligy žen zahrála trojice 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Švehlíková, Pavelková a Jandová 283 úderů  a obsadila 2. místo za MGC Brno s 278 údery.

Pořadí po třetím kole: 1. Brno 849 úderů – 7 bodů, 2. Bystřice pod Hostýnem 879 úderů – 5 bodů.
V soutěži juniorů zahrálo trio 1. DGC Bystřice pod Hostýnem ve složení Čibík, Novák a Jandová 281 úderů  a obsadilo 2. místo, vítězný MGC Olomouc uhrál 276 úderů. Třetí byl MGC Hradečtí Orli se 319 údery. Pořadí po 3. kole: 1. Bystřice pod Hostýnem 859 úderů – 10 bodů, 2. Olomouc 862 úderů – 8 bodů, 3. Hradec Králové 939 úderů – 3 body.
V prestižní soutěži smíšených týmů zahrálo družstvo 1. DGC Bystřice pod Hostýnem  v sestavě M. Mlčoch, Zontág, O. Mlčoch, Čibík  a R. Doležel 457 úderů a obsadilo 6. místo. Zvítězilo SK Tempo Praha 424 úderů před MGC Olomouc 434 úderů. Pořadí dalších: 3. MGC Jedovnice 442, 4. GC 85 Rakovník 447, 5. ME Blansko 455 úderů.