ARCHIV MUBPH.CZ

Prezentace na adrese www.mubph.cz slouží jako archiv a není od 31.12. 2016 aktualizována.

Aktuální prezentace Městského úřadu v Bystřici pod Hostýnem najdete na adrese www.bystriceph.czFotogalerie – Cestování v čase s obyvateli zámku 4

Už čtvrté Cestování v čase s obyvateli bystřického zámku se konalo v sobotu 24. 8. 2013. Návštěvníci prošli zámkem let 1933–1989 v doprovodu někdejší kustodky bystřického městského muzea Marie Ševčíkové a spisovatele Františka Táborského. Minulý starosta Bystřice Václav Zbořil přinesl ukázat chomýžský poklad, malíř Jano Köhler skromně postál u svých děl, přísná fräulein z dob 2. světové války lámanou češtinou trochu postrašila děti. Cestou k východu bylo k vidění pár přiopilých normalizačních důstojníků a skoro se mluvilo i rusky. Podívejte se sami.

Cestování v čase připravilo městské muzeum ve spolupráci s kroměřížskou Skupinou historického šermu Biskupští manové. Cyklus bude pokračovat dál. Podle slov vedoucí městského muzea Evy Nedělníkové povede trasa příštího cestování opět hlouběji do minulosti a zaměří se podrobněji na kratší časové úseky dějin bystřického zámku.

Foto: msch, -frn-Design By Macik