Archiv Zpravodaje

Minigolfisté v Blansku a v Brně

Na konci dubna byl v Blansku uspořádán zemský turnaj jednotlivců v minigolfu pro oblast Moravy a Slezska – 1. Moravia Tour. Na hřišti ME Blansko v rekreační oblasti Palava soutěžilo celkem 57 hráčů a hráček. 1. DGC Bystřice pod Hostýnem reprezentovalo osm sportovců. V dresu MGC Holešov startoval jeden hráč. Všichni účastníci absolvovali čtyři okruhy na eternitových drahách.

V soutěži žen zahrála Karolina Jandová 106 úderů a s velkým náskokem zvítězila. Žákyně Alena Doleželová zahrála 107 úderů a junior Matěj Novák dosáhl 112 úderů. Oba nejmladší hráči rovněž obsadili první místa ve svých kategoriích. V soutěži seniorů-veteránů docílil Vladimír Sedláček 105 úderů a obsadil 7. místo. V kategorii seniorů byl z bystřické dvojice úspěšnější Ivan Doležel, který zahrál 123 úderů a obsadil 18. místo. Roman Janda skončil se 139 údery na 20. příčce. Pro I. Doležela to byl premiérový start v této kategorii.

V soutěži mužů byl velmi úspěšný holešovský Radek Doležel, který zahrál 94 úderů a tím si vybojoval po rozstřelu velmi pěkné 2. místo. Z bystřické dvojice byl úspěšnější Petr Čeladník, který s 18 údery obsadil 11. místo. Pavel Doležel se 113 údery se zařadil na 16. místo.

Současně pokračovala třetím kolem první liga družstev v sezoně 2013–2014. V prestižní soutěži smíšených družstev zahrál tým 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Jandová, Doleželová, Čeladník, Novák s P. Doležel 546 úderů a obsadil 4. místo. V soutěži seniorů zahrála bystřická trojice Sedláček, I. Doležel a Janda 367 úderů a obsadila 6. místo. Po 3. kole je bystřický celek.

Pořadí v 1. lize smíšených družstev po 3. kole
1. MGC Olomouc B – 18 bodů 1363 úderů, 2. MGC 90 Brno B – 14 bodů, 1386, 3. KDG Tovačov – 13 bodů, 1396, 4. 1. DGC Bystřice pod Hostýnem – 10 bodů 1422, 5. ME Blansko – 6 bodů, 1768, 6. TJ Start Kopřivnice – 5 bodů, 1848 úderů.

První květnový den byl v Brně uspořádán oblastní turnaj jednotlivců v minigolfu – 2. OPEN turnaj. Na hřišti MGC 90 Brno v Bohunicích startovalo celkem 46 hráčů a hráček. Byli mezi nimi i čtyři golfisté 1. DGC Bystřice pod Hostýnem a jeden zástupce MGC Holešov.

Nejlepší byl Daniel Dvořák, který na čtyři okruhy zahrál 96 úderů a obsadil 7. místo v soutěži mužů. Holešovský Radek Doležel obsadil se 107 údery 16. místo.

Lucie Pavelková dosáhla 104 úderů a v kategorii žen byla čtvrtá. Alena Doleželová zahrála 114 úderů a byla první v soutěži žákyň. Matěj Novák uhrál 111 úderů a mezi juniory byl druhý.