Výborný podzim bystřických volejbalistek

Přehled výsledků mistrovských zápasů družstva žen ve sdruženém přeboru okresů Kroměříž a Zlín.

11. září 2015: TJ Bystřice p. H. – TJ Holešov 3:2
18. září 2015: VK Napajedla – TJ Bystřice p. H. 1:3
9. října 2015: TJ Holešov – TJ Bystřice p. H. 2:3
12. října 2015: TJ Bystřice p. H. – TJ Sokol Kroměříž 3:1

Sezonu 2015–16 zahájila Bystřice doma utkáním s tradičním regionálním soupeřem, s týmem TJ Holešov. Domácí odbíjenkářky vyhrály první set 25:12 a třetí set 25:21. Hosté vyhráli druhý set 25:23 a čtvrtý set 25:22. A tak za stavu 2:2 rozhodoval zkrácený set (tiebreak). V něm bystřické hráčky vyhrály těsně 15:13, a tím zvítězily v celém zápase 3:2. Rušný zápas byl sehrán v tělocvičně ZŠ Bratrství Čechů a Slováků a trval přes 80 minut.

O týden později zajížděly bystřické volejbalistky do Napajedel, do města na rozhraní tří národopisných oblastí – Hané, Valašska a Slovácka. Střetnutí bylo odehráno ve volejbalovém areále v zámecké zahradě a domácí hráčky vyhrály první set 25:20. V dalších třech setech však zvítězil bystřický tým, a to: 25:23, 25:17 a 25:16, a tím si zajistil výhru v poměru 3:1.
O další tři týdny později se hrála odveta Holešov – Bystřice v nové tělocvičně gymnázia Ladislava Jaroše v Holešově. A byl to opět vyrovnaný souboj. Domácí hráčky vyhrály první set 25:18 a čtvrtý set 25:22. Bystřické volejbalistky zvítězily ve druhém setu 25:23 a ve třetím setu 25:16. Za stavu 2:2 opět rozhodoval pátý zkrácený set, který Bystřice vyhrála těsně 16:14 a tím zopakovala zářijové vítězství doma 3:2. Dramatický zápas trval 90 minut.

O pouhé tři dny později se Bystřice střetla doma s hráčkami TJ Sokol Kroměříž. Hosté úspěšně zahájili a první set vyhráli 25:17. Další tři sety však ovládl bystřický celek, když vyhrál postupně 25:18, 25:16 a 26:24 a dotáhl zápas k vítězství 3:1. Napínavé utkání bylo sehráno opět v tělocvičně ZŠ Bratrství a trvalo přes 70 minut.

Bilance bystřických volejbalistek v podzimní sezoně roku 2015 byla tedy velmi úspěšná: 4 zápasy, 4 vítězství, poměr setů 12:6, 10 mistrovských bodů a 1. místo ve sdruženém okresním přeboru.

O úspěšný podzim 2015 se zasloužily tyto hráčky: Věra Černochová, Petra Malotová, Zoja Švehlíková, Linda Matýsková (kapitánka), Kateřina Doudová, Andrea Červenková, Alžběta Kastelíková, Lenka Hrušková a Iva Doudová. Radost z krásné podzimní série měla jistě trenérka Dana Severová.
Úspěšný podzim 2015 připomněl neméně úspěšné období 2004–2006. Bystřické volejbalistky vyhrály tehdy všechny zápasy na podzim r. 2004, v jarní sezoně r. 2005 a v jarní sezoně r. 2006. Zásluhou těchto úspěchů vybojovaly prvenství ve sdruženém přeboru okresů Kroměříž a Přerov v sezonách 2004–2005 a 2005–2006.