Házená

18. 11. Bystřice pod Hostýnem, muži A – Jičín B  23:18  (13:9)
Velmi  špatný úvod zápasu z naší strany, už ve 12. minutě jsme prohrávali 1:7. Trenérem braný timeout byl na místě – hra se zlepšila a do šaten se už šlo se 4brankovým vedením. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný a mužstva se přetahovala o vedení.. Utkání se pak rozhodlo až v posledních 5 minutách, kdy jsme dotáhli utkání do vítězného konce. Nejvíce branek: Dobeš 8, Zbránek 6, Salvet 3.

18. 11. Bystřice pod Hostýnem, muži B – Uherské Hradiště 29: 33 (15:8)
Hosté po zásluze vyhráli, byli lepším týmem, a naše B mužstvo zůstalo opět bez bodů. Nejvíce branek: Hradil 9, Románek 8, Doležal a Jaroš po 3.

24. 11. Olomouc – Bystřice pod Hostýnem, muži A 23:30 (9:14)
Jednoznačný průběh zápasu, ve kterém jsme byli od začátku lepším týmem.V druhém poločase se Bystřičtí dostali do11brankového vedení a prakticky bylo rozhodnuto. Na palubovku se tak dostala celá lavička. Velmi dobrý výkon celého kolektivu, kde se ale nejvíce dařilo Zbránkovi s jeho 11 brankami. Tiller R., Dobeš a Žůrek po 3.

24. 11. Rožnov pod Radhoštěm – Bystřice pod Hostýnem, mladší žáci 18:7 (8:3), nejvíce branek: Vysloužil 3, Šnajdr D. 2.

24. 11.  Rožnov pod Radhoštěm – Bystřice pod Hostýnem, starší žáci 23:15 (12:7 ),nejvíce branek: Ngujen Viet Anh, Petrovčín po 4, Kaňa, Měchurka a Hubík po 2.

2. 12. Praha-Chodov – Bystřice pod Hostýnem, muži A 23: 25 (12:13)
Na horkou půdu v Chodově zajíždělo mužstvo oslabeno o dva hráče, ale s pevným odhodláním zvítězit. Prví  půle byla vyrovnaná a obě mužstva se střídala ve vedení. V druhé půlce jsme soupeře předstihli o 4 branky, ten však v závěru snížil skóre na rozdíl jediné branky. Vítězství jsme si ale už vzít nenechali.Výborné utkání odehrál Zbránek, autor 12 branek, bodoval také R. Tiller se 4 brankami. V klíčových momentech nás velmi podržel brankář Janů. Velký dík  celému týmu za bojovnost.

9. 2. Bystřice pod Hostýnem, muži A – Nové Veselí 21:19 (9:10)
Závěrečné utkání první části soutěže 1. ligy nebylo pro nás vůbec snadné. Na domácí půdě jsme se střetli  s 3. týmem tabulky. Hostující tým má kvalitní  mužstvo,  a to se projevilo i na poločasovém skóre –  soupeř vedl o jednu branku. Co se týká obrané fáze, byla téměř na jedničku, ale v útoku jsme dělali zbytečné chyby a pokoušeli se o ukvapenou střelbu. Mužstvo zabojovalo a doslova vydřelo vítězství. Opět skvělý brankář Janů. Nejvíce branek: Zbránek a Žůrek po7, Dobeš 3.

9. 12. Bystřice pod Hostýnem, muži B – Valašské Meziříčí  32:28 (17:12)
Až v posledním utkání  první časti soutěže se náš B tým konečně prosadil a uhrál své první dva body. Střelecky se velmi dařilo J. Tillerovi se 16 brankami,  Vaclachovi se 6 brankami, dále bodovali: Marušák 3 a Jaroš 2. B tým se umístil na 5. místě ze 6 se skóre 236:295 a dvěma body.

Krátké hodnocení sezony A týmu

Velmi dobrá sezona i přes to, že odešel  tahoun týmu M. Vacula. Tým to citelně neoslabilo, skončil v tabulce na 2. místě jen 3 body za Zlínem. Máme na kontě jedinou prohru, a to právě se Zlínem, a jednu remizu, což je skvělý výsledek. Spokojen je i trenér Kolář. Má plán jak ještě přes zimní přestávku zlepšit sílu a razanci střelby.
Přejeme našim házenkářům do jarních bojů hodně sportovního štěstí.  První zápas druhé části soutěže  začíná 24. 2. 2013 v 10.30 a naším soupeřem bude Karviná. V dalším čísle uvedeme kompletní los jara, sledujte informace ve vývěsní skřínce.