Z náměstí na Hostýn za 22 minut

Na start třináctého ročníku oblíbeného Běhu na Sv. Hostýn, který pořádá Orelská jednota Bystřice pod Hostýnem, se letos 20. srpna postavilo rekordních 198 závodníků. Pětikilometrovou trasu s převýšením 422 metrů zdolal nejrychleji ze všech Lukáš Kučera z VSK Univerzita Brno v čase 0:21:50. Na druhém místě se v celkovém pořadí umístil Tomáš Blaha (0:22:40) z AK Asics Kroměříž, bronz získal Ondřej Horák ze Šternberka s časem 0:22:56. Bystřický ultramaratonec Ondřej Velička byl šestý a do cíle dorazil v čase 0:24:49.

Nejlepší v kategorii žen byla Lenka Poklopová (0:27:36) závodící za Fortex Ski Moravský Beroun. Nejstarším závodníkem byl 78letý Josef Pola z Kroměříže (0:44:52), nejmladším šestiletý Vojtěch Bulička z AK Kroměříž´(0:43:54).
Účastníky závodu pozdravil starosta města Bystřice pod Hostýnem Zdeněk Pánek, čestné role startéra závodu se ujal starosta Vsetína Jiří Čunek.