Bystřické volejbalistky v podzimní sezoně 2014

Přehled výsledků mistrovských zápasů družstva žen a ve sdruženém přeboru okresů Kroměříž a Zlín.

5. září: TJ Sokol Kroměříž  – TJ Bystřice pod Hostýnem 3:2
12. září: TJ Bystřice pod Hostýnem – TJ Sokol Morkovice 3:1
19. září: VK Napajedla – TJ Bystřice pod Hostýnem 3:1
3. října: TJ Bystřice pod Hostýnem – TJ Holešov 3:1

Sezonu 2014/2015 zahájila Bystřice pod Hostýnem v Kroměříži. Domácí sokolky vyhrály první set 25:20. Bystřické volejbalistky však zvítězily ve dvou dalších setech 25:20 a 28:26 a ujaly se vedení 2:1. Ale pak se hráčkám TJ Bystřice nedařilo. Ve čtvrtém setu prohrály 25:21 a ve zkráceném pátém setu 15:11. Tím bylo o těsné porážce hostů rozhodnuto.
Další zápas byl sehrán v Bystřici, v tělocvičně ZŠ Bratrství. Sokolky z Morkovic lépe odstartovaly, vyhrály první set 25:22. Pak ovšem hru ovládly bystřické hráčky – další tři sety vyhrály 25:17, 25:19 a 25:22 a zvítězily. Zápas trval 75 minut. Jarní porážka v Morkovicích byla zapomenuta.

O týden později zajížděly bystřické odbíjenkářky do Napajedel. v utkání hraném ve volejbalovém areálu v zámecké zahradě však na hráčky místního volejbalového klubu nestačily. Dokázaly sice vyhrát druhý set v poměru 25:21, ve třech zbývajících však byly poraženy. V prvním setu 25:19, ve třetím a čtvrtém 25:21 a 25:11.
Tradiční regionální derby Bystřice–Holešov bylo sehráno opět v tělocvičně ZŠ Bratrství Bystřice pod Hostýnem. Hosté lépe začali, vyhráli první set 25:19. Pak ale byla úspěšná Bystřice, která vyhrála druhý set 25:17 a další dva sety velmi těsně 32:30 a 25:23. Dramatický zápas trval téměř 90 minut.

Bilance bystřických volejbalistek v podzimní sezoně 2014 byla tedy následující: 4 zápasy, 2 vítězství, 2 porážky, 7 bodů, poměr setů 9:8 a 4. místo. Pořadí na 1. až 4. místě je však velmi vyrovnané.

Podzimní sezonu 2014 absolvovalo bystřické družstvo v této sestavě: Linda Matýsková (kapitánka), Petra Malotová, Zoja Švehlíková, Lenka Hrušková, Alžběta Kastelíková, Andrea Červenková, Kateřina Doudová, tj. celkem deset hráček. Radostné a neradostné chvíle prožívala s družstvem tradičně trenérka Dana Severová.
Pořadí ve sdruženém okresním přeboru po podzimní sezoně 2014: 1. VK Napajedla 8 bodů, poměr setů 10:7, 2. TJ Sokol Kroměříž 8 bodů, 11:8, 3. TJ Holešov 7 bodů, 10:7, 4. TJ Bystřice pod Hostýnem 7 bodů, 9:8, 5. TJ Sokol Morkovice 0 bodů, poměr setů 2:12.

Jarní část sezony 2014/2015 bude zahájena 17. dubna 2015. TJ Bystřice se střetne doma s TJ Sokol Kroměříž.