Bystřické volejbalistky v jarní sezoně 2014

Přehled výsledků mistrovských zápasů družstva žen ve sdruženém přeboru okresů Kroměříž a Zlín

11. dubna: TJ Sokol Kroměříž – TJ Bystřice pod Hostýnem 2:3
18. dubna: TJ Bystřice pod Hostýnem – TJ Holešov 3:0
23. května TJ Sokol Morkovice – TJ Bystřice pod Hostýnem 3:1
12. června: VK Napajedla – TJ Bystřice pod Hostýnem 3:0

Jarní sezonu v roce 2014 zahájilo družstvo bystřických volejbalistek úspěšně. V Kroměříži, v tělocvičně ZŠ Zachar, porazil bystřický tým kroměřížské sokolky v pěti setech, tj. v pátém zkráceném setu. Bystřické volejbalistky porazily kroměřížské odbíjenkářky téměř po šesti letech. Podařilo se to naposledy 7. května 2008 a bylo to také v Kroměříži. I výsledek byl stejný. Tým TJ Bystřice porazil tehdejší družstvo TJ Sokol Kroměříž A rovněž 3:2.

Jediný domácí zápas jarní sezony byl sehrán ve volejbalovém areálu na hřišti u sokolovny. Utkali se tradiční regionální soupeři – TJ Bystřice a TJ Holešov. Bystřický tým poměrně snadno porazil družstvo Holešova 3:0 (19, 8, 18). Utkání sehrané na prvním kurtu za pěkného počasí trvalo celkem 50 minut. Bystřice tím oplatila Holešovu porážku, kterou utrpěla stejným výsledkem 3:0 dne 13. září 2013 v Holešově. Rozhodčím zápasu byla odchovankyně a bývalá hráčka bystřického volejbalu Věra Černochová.

Po pětitýdenní přestávce cestovaly hráčky TJ Bystřice do 50 km vzdálených Morkovic, aby okusily hořkost první jarní porážky. Prohrály 3:1. S odbíjenkářkami Morkovic prohrály bystřické volejbalistky naposledy před více než 11 lety. Přesně 27. září 2002 Morkovice vyhrály v Bystřici těsně 3:2.

O dvacet dní později odehrály bystřické odbíjenkářky čtvrtý a poslední zápas jarní sezony a byly poraženy družstvem VK Napajedla 3:0 na hřišti soupeře. Utkání sehrané ve volejbalovém areále v zámecké zahradě nebylo tak jasnou záležitostí domácích, jak napovídá výsledek. Svědčí o tom sety 25:22, 25:16 a 25:21, tedy první a třetí set byly poměrně vyrovnané.
Bilance bystřických volejbalistek v jarní sezoně 2014 byla tedy následující: 4 zápasy, 2 vítězství, 2 porážky, poměr setů 7:8 a 5 mistrovských bodů.

Jarní sezonu absolvovalo družstvo TJ Bystřice pod Hostýnem v této sestavě: Alžběta Kastelíková, Linda Matýsková, Mgr. Zoja Švehlíková, Andrea Červenková, Ing. Monika Pořízková, Petra Cápíková, Petra Malotová, Ing. Kateřina Doudová, Ing. Martina Severová a Ing. Iva Doudová. Trenérkou byla Ing. Dana Severová.

Celková bilance družstva žen TJ Bystřice pod Hostýnem v sezoně 2013–2014 je tato: 8 zápasů, 4 vítězství, 4 porážky, poměr setů 15:18, 10 mistrovských bodů a 4. místo.

Konečné pořadí sdruženého přeboru okresů Kroměříž a Zlín v sezoně 2013–2014: 1. VK Napajedla 21 bodů, 2. TJ Holešov 13 bodů, 3. TJ Sokol Kroměříž 12 bodů, 4. TJ Bystřice pod Hostýnem 10 bodů, 5. TJ Sokol Morkovice 4 body.
Nová sezona 2014–2015 byla zahájena v pátek 5. září 2014.