Minigolfisté na mistrovství republiky

Ve dnech 17.–19. července bylo v Olomouci uspořádáno mistrovství České republiky jednotlivců a finále extraligy družstev v minigolfu. Pátý a předposlední z vrcholů letošní golfové sezony v ČR shromáždil na hřišti MGC Olomouc 122 hráček a hráčů. Mezi soutěžícími bylo i osm golfistů a golfistek 1. DGC Bystřice pod Hostýnem, MGC Holešov měl jednoho zástupce. První dva dny se hrálo střídavě na eternitových a filcových drahách, celkem bylo odehráno šest okruhů.
Nejlepším hráčem z bystřické sestavy byl Daniel Dvořák, který zahrál 157 úderů a v tradičně velmi kvalitní soutěži mužů obsadil 7. místo. Pořadí dalších: 12. Martin Mlčoch (162 úderů), 16. Miroslav Čibik (164 úderů). Holešovský Radek Doležel starší obsadil se 177 údery 23. místo.

V kategorii juniorů zahrál Matěj Novák 172 úderů a tím získal 4. místo. V soutěže seniorů- veteránů uhrál Vladimír Sedláček 198 úderů a skončil na 13. místě.

V kategorii žen byla z bystřické dvojice úspěšnější Karolína Jandová, která dosáhla 172 úderů a po úspěšném rozstřelu vybojovala 3. místo. Lucie Pavelková dosáhla 185 úderů a obsadila 5. místo. V soutěži žákyň zahrála Alena Doleželová 177 úderů. S velkým náskokem získala 1. místo a tím i titul mistryně ČR ve své kategorii. Předchozí tituly získala v roce 2011 a 2013 v Rakovníku a v roce 2012 v Olomouci.

Třetí den se bojovalo k. o. systémem o absolutní mistry ČR v soutěži mužů a žen. Mezi 32 nejlepších mužů postoupili Dvořák, Mlčoch a Čibik. Žádný z nich však nepostoupil do druhého kola, a tak obsadili 17.–32. místo.

Mezi 16 nejlepších žen postoupily všechny tři bystřické hráčky. Pavelková však nepostoupila do druhého kola a obsadila 9.–16. místo. Doleželová postoupila do 2. kola (čtvrtfinále) ale do semifinále se už neprobojovala a obsadila 5.–8. místo. Jandová se probojovala do semifinále, ale postoupit do finále se jí nepodařilo a boj o 3. příčku nebyl úspěšný. Obsadila 4. místo.

Současně byla finálovým kolem zaončena extraliga družstev v sezoně 2013–2014. V soutěži juniorů obsadila bystřická dvojice Novák a Doleželová 3. místo za MGC Hradečtí Orli a TJ MG Cheb.

V soutěži žen zahrála bystřická trojice Jandová, Doleželová, Pavelková 534 úderů a obsadila 2. místo za MGC 90 Brno (512) úderů.

V prestižní soutěži smíšených družstev zahrál tým 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Dvořák, Mlčoch, Čibik, Jandová, Novák a Doleželová 1004 úderů a obsadil 4. místo před MGC Jedovnice (1013 úderů). Zvítězil MGC Olomouc (958 úderů, druhý až třetí byl SK Tempo Praha a GC 85 Rakovník, oba týmy 961 úderů.