Kopaná

Začátek přípravy na novou sezonu byl stanoven na 16. 7. 2013. Kromě nabírání kondice bylo sehráno několik přípravných zápasů, všechny až na jeden se hrály na domácí půdě.

Bystřice pod Hostýnem, muži  – Želatovice 4:1, branky: Matějka, Suchánek 2, Ondroušek.
27. 7. Bystřice pod Hostýnem, muži – Hranice 0:0. V tomto zápase chybělo pět hráčů základní sestavy, naproti tomu měl soupeř na vystřídání dalších šest hráčů.

Třetího srpna  bylo sehráno první kolo poháru Zlínského kraje.
3. 8. Malenovice – Bystřice pod Hostýnem, muži 1:1, branky: Šindelek na PK. Postupujeme, protože rozhodující pokutový kop vstřelil M. Kušík.

Kádr mužstva A pro podzimní část  KP 2013/14
brankář – V. Trochta, obránci  J. Zezulka, M. Tureček, J. Šenovský, P. Kotas, Š. Dluhoš, záloha D. Šindelek, M. Dostál, Z. Matějka, D. Zapletal, R. Sadil, S. Zámorský, útok  D. Krajcar, M. Kušík, J. Kotas, M. Suchánek. Vedoucím mužstva je L. Kušík, trenérem Pavel Vajgl.

10. 8. Bystřice pod Hostýnem, muži – Rožnov p. R. 2:0 (1:0), branky: Krajcar, Kušík M.

První zápas nového ročníku krajského přeboru jsme zahájili na domácí půdě vítězstvím v zápase průměrné  kvality. Hned v úvodních 10 minutách jsme měli dvě brankové příležitosti na kopačkách Krajcara a Kušíka. Hosté se osmělili až po 25. minutě, kdy střelu na branku tečoval Šenovský. 27. minuta pak znamenala gól v síti soupeře po chybě v rozehrávce hostujícího týmu. Tu potrestal náš Krajcar prvním gólem sezony. Takový byl i poločasový výsledek. Také ve druhé půlce zápasu jsme měli šance na zvýšení skóre, ale ujala se jen střela v 64. minutě, kdy dostal krásnou přihrávku od Krajcara Kušík a skóroval. Další šance zůstaly nevyužity. V závěru dostali příležitost noví hráči z lavičky, a tak  jsme mohli využít nového pravidla, možnosti střídání pěti hráčů v zápase.

11. 8. Bystřice pod Hostýnem, dorost – Rožnov p. R. 3:11
17. 8. Holešov – Bystřice pod Hostýnem, muži 1:4 (1:2), branky Matějka, Kušík M., Krajcar 2.

V zápase za krásného horkého počasí a před velkým počtem diváků začali lépe domácí a prvních 20 minut patřilo jim, což dovršili v 19. minutě gólem do naší branky. To ale bylo od domácích vše. Naši se zápas otočili a do poločasu zvládli dát dvě branky – napřed se trefil Matějka a pak Krajcar. Ani v druhém poločase domácí nenašli recept na naši hru a Bystřice měla zápas ve své režii. Přidali jsme ještě  dva další góly v podání Kušíka a Krajcara. Opět se dostala na hřiště téměř celá lavička.