Letní minigolfová sezona

Úspěchy na Grand Prix v Plzni

Plzeň, 2. června 2013 – 3. Grand Prix, celostátní turnaj minigolfistů a současně 4. kolo extraligy družstev. Nejlepší z hráčů bystřického klubu byl Ondřej Mlčoch, který zahrál 45 úderů a vybojoval 3. místo v soutěži mužů. V kategorii juniorů byl Miroslav Čibik čtvrtý a Matěj Novák pátý, oba zahráli 55 úderů. V soutěži žen obsadila Lucie Pavelková 2. místo s 51 údery. Karolína Jandová dosáhla 54 úderů a žákyně Alena Doleželová zahrála 60 úderů – obě ve své kategorii zvítězily. Ve čtvrtém kole extraligy družstev byly naše ženy druhé se 165 údery za MGC Brno (162), naše juniorské družstvo získalo 1. místo (164) před MGC Olomouc (167 úderů). V soutěži smíšených týmů obsadilo družstvo 1. DGC Bystřice pod Hostýnem 3. místo se 249 údery.
Celkové pořadí v extralize smíšených družstev po 4. kole:
1. SK Tempo Praha 34 bodů, 1 529 úderů, 2. MGC Olomouc 28 bodů, 1 599 úderů, 3. GC 85 Rakovník 24, 1 619, 4. MGC Jedovnice 18, 1 670, 5. 1. DGC Bystřice pod Hostýnem 17 bodů, 1 684 úderů, 6. ME Blansko 15, 1 686, 7. MGC Hradečtí Orli 8, 1754, 8. ŠK Adara Trnava 4, 1 797.

Bystřičtí uspořádali dva oblastní turnaje

Bystřice pod Hostýnem, 22. a 23. června 2013 – dva oblastní turnaje jednotlivců. Pátý OPEN turnaj absolvovalo 34 hráčů a hráček, naše barvy jich hájilo sedm. Nejlepší výkon v kategorii žen předvedla vítězná Lucie Pavelková, která zahrála na čtyři okruhy 87 úderů. Karolína Jandová s 93 údery byla první mezi juniorkami a Alena Doleželová (94) zvítězila mezi žákyněmi. Ze čtyř bystřických hráčů byl nejlepší Petr Čeladník. Zahrál 65 úderů a obsadil 4. místo. Vladimír Sedláček s 98 údery pak získal třetí místo v kategorii seniorů-veteránů, druhé místo mezi juniory vybojoval Matěj Novák (95).
Šestého OPEN turnaje se zúčastnilo 37 hráčů a hráček. Bystřický klub reprezentovalo sedm hráčů, z nichž pět pak obsadilo první místa. V kategorii mužů zvítězil Petr Čeladník (86 úderů), v kategorii seniorů-veteránů Vladimír Sedláček se 92 údery, Lucie Pavelková byla nejlepší v kategorii žen (92), Karolína Jandová mezi juniorkami (89 úderů), Alena Doleželová v kategorii žákyň (96 úderů).
Současně byl uspořádán 26. ročník tradiční soutěže Podhostýnský pohár družstev, který byl poprvé od roku 1997 dvoudenní. Startovalo devět týmů. Družstvo 1. DGC Bystřice pod Hostýnem ve složení Pavelková, Jandová, Doleželová, Novák zahrálo 542 úderů a obsadilo 3. místo.

Junioři se prosadili v celostátním turnaji
Hradec Králové, 29. a 30. června 2013 – celostátní turnaj mládeže Junior Trophy. Nejlepší výkon, 172 úderů na sedm okruhů, zahrál Matěj Novák, který pak obsadil 4. místo v soutěži juniorů. V kategorii juniorek zvítězila Karolína Jandová (174 úderů), Alena Doleželová (189) byla nejlepší v kategorii žákyň. V českém poháru juniorských družstev zahrála bystřická trojice  535 úderů a obsadila 2. místo

Olomoucká Grand Prix
Olomouc, 7. července 2013 – celostátní turnaj jednotlivců, 4. Grand Prix v minigolfu a extraliga  družstev.  Ze čtveřice bystřických hráček v této soutěži byla nejlepší Alena Doleželová (98 úderů a 1. místo v kategorii žákyň) a  Karolína Jandová kralovala zase soutěži juniorek (104 úderů, 1. místo). Z šesti bystřických minigolfistů nejvýrazněji bodoval Miroslav Čibik (94 úderů), který získal 2. místo mezi juniory. Současně pokračovala extraliga družstev 5. kolem. V soutěži žen zahrála trojice 1. DGC Bystřice pod Hostýnem 339 úderů a obsadila 2. místo za MGC 90 Brno (300 úderů). V soutěži juniorů vybojovalo bystřické trio vítězství s 305 údery. V prestižní soutěži smíšených družstev zahrál bystřický tým 507 úderů a obsadil 6. místo.
Celkové pořadí v extralize smíšených družstev po 5. kole
1. SK Tempo Praha 43 bodů, 1 997 úderů, 2. MGC Olomouc 35, 2 080, 3. GC 85 Rakovník 30, 2 111, 4. MGC Jedovnice 23, 2 166, 5. 1. DGC Bystřice pod Hostýnem 20, 2 191, 6. ME Blansko 17, 2 198, 7. MGC Hradečtí Orli 12, 2 258, 8. ŠK Adara Trnava 5, 2 346.

Pět titulů mistra republiky

Rakovník, 18. a 20. července 2013 – mistrovství České republiky jednotlivců a finále extraligy  družstev. Zúčastnilo se 120 hráčů a hráček, z toho 9 z 1. DGC Bystřice pod Hostýnem. Hrálo se střídavě na eternitových a betonových drahách.
Titul mistryně republiky získala v kategorii žen naše Lucie Pavelková, když zahrála v prvních dvou dnech na šest okruhů 158 úderů. Mezi startujícími hráčkami dosáhla absolutně nejlepšího výkonu. Další titul mistryně republiky, tentokrát v kategorii juniorek, vybojovala KarolínaJandová se 171 údery. Alena Doleželová pak s velkým náskokem získala mistrovský titul v kategorii žákyň. Nejlepší výkon z bystřické výpravy podal Daniel Dvořák se 154 údery, v soutěži mužů skončil osmý.

Třetí den se bojovalo k. o. systémem o absolutní mistry ČR v soutěži mužů a žen. Mezi 32 nejlepších mužů se dostali D. Dvořák a M. Mlčoch, ale nepostoupili z 1. kola. Mezi 16 nejlepších žen  se probojovaly všechny tři bystřické hráčky a pak se vyřazovaly mezi sebou. Do finále se probojovaly Karolína Jandová, zvítězila, a stala se tak absolutní mistryní ČR. Převzala titul po Pavelkové.

Finálovým kolem extraligy byla zakončena sezona 2012–2013 družstev. V soutěži žen zahrála bystřická trojice Pavelková, Jandová a Doleželová 500 úderů a obsadila 1. místo před týmem MGC 90 Brno, který ale vybojoval titul mistrů ČR a zúčastní se 3. –5. října 49. ročníku Poháru mistrů evropských zemí družstev v Holešově. V soutěži juniorů zahrála trojice 1. DGC Bystřice pod Hostýnem v sestavě Čibik, Jandová, Novák 509 úderů a získala 2. místo za MGC Olomouc (494). Titul mistrů ČR byl v juniorské kategorii přesto náš. Konečné pořadí: 1. 1. DGC Bystřice pod Hostýnem 1837 úderů, 21 bodů, 2. MGC Olomouc 1842, 17, 3. MGC Hradečtí Orli 1998 úderů, 6 bodů.
V prestižní soutěži smíšených družstev zahrál bystřický tým Dvořák, Pavelková, M. Mlčoch, Čibik, O. Mlčoch, Jandová 984 úderů a obsadil 4. místo.

Šestý a poslední z vrcholů letošní minigolfové sezony  bude uspořádán 15. září v Holešově, kde se uskuteční 5. Granf Prix, celostátní turnaj jednotlivců a 1. kolo extraligy družstev v sezoně 2013–2014.